Klasa mundurowa o profilu wojskowym
23-11-2018
środa, 28 sierpień 2019 19:49

SZKOŁA ŻYCIA.

Napisane przez  Małgorzata Michenko

Jak przetrwać pierwsze dni w nowej szkole ?
Strach przed nieznanym blokuje racjonalne myślenie, tak czasem bywa, ale to nie jest ta właściwa myśl, której powinniście się trzymać w nowej szkole.
Wewnętrzna moc aktywizuje się w nowych sytuacjach - to jest dobre motto na pierwsze i kolejne dni. Nowe ekstremalne sytuacje/ uznajemy, że przyjście do nowej szkoły do takich należy, jest wyzwaniem i mobilizacją. Może się okazać bardzo pozytywnym, rozwijającym doświadczeniem. Zmiana może zmotywować do obudzenia uśpionych dotąd potencjałów.
Można na nowo zbudować opowieść o sobie, można zaprezentować się właśnie tak, jak zawsze chcieliśmy , żeby nas postrzegano. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie :
1. Jakie nowe możliwości otwierają się przede mną ?
2. Czego obawiam się w związku z tą zmianą ?
Nasza szkoła jest przyjazna dla uczniów. Dookoła Ciebie są kompetentni, życzliwi ludzie.
Nie bój się pytać. Żadne pytanie nie jest niewłaściwe, no może kilka, ale na nie przyjdzie pora w kolejnych klasach. Nie oceniaj pośpiesznie i negatywnie. Szkoła naprawdę zyskuje przy bliższym poznaniu.
CZTERY SPOSOBY NA PEWNOŚĆ SIEBIE
1. Przestań przejmować się tym, jak inni oceniają to, co robisz, mówisz, jakie podejmujesz decyzje jak wyglądasz.
2. Nie rozpamiętuj każdego słowa, gestu spojrzenia skierowanego w twoją stronę, podchodź do siebie i do innych z większym dystansem i życzliwością.
3. Zamieniaj myśli na działania, zamiast myśleć: chciałabym poznać tę koleżankę z drugiej ławki po prostu podejdź do niej.
4. Naucz się czerpać radość z własnej odwagi, z przełamywania barier. Każdy kolejny, nawet mały, krok w pokonywaniu własnej słabości to zwycięstwo!

Powodzenia!

Opracowała M. Michenko