Aktualnosci

Aktualnosci (36)

środa, 06 czerwiec 2018 13:49

Uroczyste otwarcie wyremontowanego Internatu

Napisał

W dniu wczorajszym (5 czerwca 2018 r.) miało miejsce otwarcie wyremontowane piętra Naszego Internatu, które było częścią podsumowania projektów unijnych realizowanych w szkole. W uroczystości udział wzięli: radny Powiatu Sanockiego i szef biura Posła na Sejm RP Piotra Uruskiego - pan Damian Biskup, Dyrektor Powiatowego Centrum Obsługi Jednostek Organizacyjnych Powiatu Sanockiego - pani Ewelina Florian, Naczelnik Wydziału Oświaty, Promocji Kultury i Rozwoju Starostwa Powiatowego - pani Zofia Kijowska, Naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Starostwa Powiatowego - pan Michał Cyran, Szef Wydziału Rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Sanoku - pan major Piotr Lasek, Dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Sanoku - pan Maciej Drwięga, Dyrektor SOSW w Sanoku - pan Robert Dudek oraz przedstawiciele firm: Autosan - pani Elżbieta Dziok - Nowak, Członek Zarządu SPGK - pan Bartłomiej Florian, ADR Polska S.A. - pan Bartosz Podkalicki, DO-MET - pan Marcin Stach, BUDMAL - pan Paweł Kocan.

Dzięki remontowi zyskaliśmy 16 nowych, 2 i 3 osobowych pokoi, 3 łazienki, salę cichej nauki, świetlicę, pomieszczenie kuchenne oraz dodatkowy pokój dla wychowawców.

View the embedded image gallery online at:
http://zs2.sanok.pl/internat/#sigFreeId3cc7ddf955

poniedziałek, 04 czerwiec 2018 16:50

Opłata za miesiąc czerwiec

Napisał

Opłatę za miesiąc czerwiec (wyżywienie i zakwaterowanie) należy wpłacać na konto zgodnie z kwotą podawaną indywidualnie każdemu z wychowanków.

Opłata na fundusz Rady Rodziców - 20 zł, - płatna jest bezpośrednio u wychowawców.

poniedziałek, 28 maj 2018 14:10

Ruszyła rekrutacja na rok szkolny 2018/2019

Napisał

Z radością informujemy, że rozpoczęliśmy rekrutację do Naszego Internatu na rok szkolny 2018/2019.

Podania - do pobrania na stronie Internatu - prosimy składać bezpośrednio u wychowawców lub w sekretariacie szkoły - osobiście w godzinach od 7.00 do 15.00 lub telefonicznie pod numerem 13 46 539 51.

Wstępna lista przyjętych dostępna będzie w sekretariacie szkoły 10 lipca 2018.

Ostateczna lista zamknięta zostanie po 20 sierpnia 2018.

 

czwartek, 26 kwiecień 2018 08:55

Pożegnanie maturzystów 2018

Napisał

W dniu wczorajszym tj. 25 kwietnia 2018 r., odbyła się uroczystość pożegnania maturzystów Anno Domini 2018. Wśród piosenek i wspomnień, były wzruszenia i upominki. Nie zabrakło tradycyjnych i  jakże wyczekiwanych dyplomów z wierszykami opisującymi każdego z wychowanków.

Kochani – żegnając Was, życzymy powodzenia na zbliżającej się maturze, a w dorosłym życiu -  samych pogodnych dni, spełnienia marzeń i aby na waszej drodze stawali tylko dobrzy ludzie.

środa, 04 kwiecień 2018 14:43

Opłata za miesiąc kwiecień

Napisał

Opłatę za miesiąc kwiecień (wyżywienie i zakwaterowanie) należy wpłacać na konto zgodnie z kwotą podawaną indywidualnie każdemu z wychowanków.

Opłata na fundusz Rady Rodziców - 20 zł, - płatna jest bezpośrednio u wychowawców.

Kronikarskim zwyczajem odnotowuję, że „Mechanik” zajął 2 miejsce w zorganizowanym 25 marca 2018 r., przez Muzeum Budownictwa Ludowego i Powiat Sanocki konkursie na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Jury w składzie – Danuta Blin – Olbert i Elżbieta Kwiatkowska – Nawrocka oceniało palmy w dwóch kategoriach – „Najpiękniejsza Wielkanocna palma Tradycyjna” i „Najpiękniejsza Wielkanocna Palma współczesna’. Wyprzedziło nas tylko I LO z Sanoka, któremu serdecznie gratulujemy.

Zwycięskie szkoły otrzymały atrakcyjne nagrody finansowe.

Za olbrzymi wkład pracy w przygotowanie palmy podziękowania składamy paniom – Magdalenie Kosturskiej i Sabinie Mokrzyckiej.

środa, 28 marzec 2018 10:16

Życzenia świąteczne

Napisał

Z okazji zbliżającej się  Wielkiej Nocy wychowankowie i wychowawcy Internatu składają najserdeczniejsze życzenia zdrowych, rodzinnych i radosnych świąt, pachnących święconką, smacznego jajka oraz mokrego śmigusa dyngusa.

środa, 28 marzec 2018 10:14

Dni otwarte INTERNATU

Napisał

W dniu 27 marca gościliśmy w naszej szkole uczniów gimnazjów i klas siódmych, którzy mogli zapoznać się nie tylko z ofertą szkoły lecz również z ofertą remontowanego dzięki inicjatywie Starostwa Powiatowego INTERNATU. Nasz INTERNAT reprezentowali Alicja Pasławska, Filip Lizoń i Karol Krajewski, którzy w czarujący sposób zachwalali życie w naszej placówce. Wychowankowie naszej placówki mają do dyspozycji dwa aneksy kuchenne, pokoje do cichej nauki, podręczną biblioteczkę, salę telewizyjną z telewizja cyfrową . Od nowego roku szkolnego uczniowie będą kwaterowani w pokojach 2- 3 osobowych. INTERNAT oferuje także całodobową opiekę wychowawców oraz smaczne i zdrowe posiłki. Organizujemy wyjścia do kina, kuligi, warsztaty artystyczne, festiwale i konkursy. Zainteresowane osoby mogą korzystać ze szkolnych obiektów sportowych takich jak siłownia, sale gimnastyczne, ORLIK pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego. Serdecznie zapraszamy.

środa, 21 marzec 2018 15:52

Konkursu Ozdób Wielkanocnych

Napisał

W Internacie Zespołu Szkół Nr 2 w Sanoku zapachniało wiosną i świętami Wielkiej Nocy za sprawą zorganizowanego Konkursu Ozdób Wielkanocnych, który odbył się 20 marca br. Uczestnicy przywieźli ze sobą nie tylko piękne, kolorowe, misternie wykonane tradycyjne, świąteczne dekoracje lecz również radosny, wiosenny i świąteczny nastrój. Pomimo niesprzyjającej i zupełnie nie wiosennej aury uczestnicy konkursu udowodnili, że  nie ma takiej zimy, której nie pokonałaby wiosna, święta i zaprezentowali elementy najpiękniejszych, polskich tradycji  rękodzieła artystycznego z lekką nutką współczesnego twista. Wychowankowie Internatu z Nowosielec nie mieli sobie równych w quizie wiedzy o tradycjach, zwyczajach i obyczajach staropolskich i zgarnęli niemal wszystkie nagrody w tej konkurencji. Młodzież z Internatu Zespołu Szkół Nr 5 w Sanoku zadziwiła organizatorów pomysłowością i wykorzystaniem naturalnych, ekologicznych materiałów do tworzenia niezwykłych kompozycji. Jednak prawdziwym wyzwaniem dla konkursowego Jury w składzie: pani Magdalena Zając, Bożena Chabros- Jaklik i Edyta Paluch było wybranie najpiękniejszej ozdoby na świąteczny stół. A było z czego wybierać: począwszy od tradycyjnego kosza wielkanocnych pisanek ręcznie barwionych i drapanych, poprzez bibułkowe bukiety, świeczniki ze skorupek jajek, aż do koronkowych, babcinych serwetek przerobionych na kosz z wielkanocnymi ozdobami. Ostatecznie wybór padł na koronkową kompozycję Karoliny Rusztowicz z Internatu ZS Nr 2 i to ona zdobyła I miejsce. II miejsce zajęli reprezentanci Internatu ZS Nr 5 w Sanoku, czyli Anna Brodzicka, Gabriela Miszczak i Dorota Świgoń, którzy  tradycyjny, wielkanocny kosz zaprezentowali w nowatorskiej odsłonie, zaś miejsce III przypadło Mateuszowi Harabaszowi z Internatu w Nowosielcach za klasyczne, ręcznie zdobione pisanki. Biorąc pod uwagę ogromny wkład pracy, pomysłowość i kreatywność młodzieży Jury przyznało także wyróżnienia dla: Anity Winiarskiej (ZS2) za kosz wiosennych kwiatów, Agaty Chrobak(ZS2) za dekorację w formie pisanki, świecznik Karoliny Sabat (Nowosielce)  i stroik Doroty Świgoń (ZS5).

poniedziałek, 05 marzec 2018 17:12

Zaproszenie na konkurs ozdób Wielkanocnych

Napisał

Mamy zaszczyt zaprosić Młodzież i Wychowawców Waszego Internatu do udziału w Konkursie  ozdób Wielkanocnych, który odbędzie się 20 marca 2018 r., o godzinie 16.00 w Internacie Zespołu Szkół nr 2 w Sanoku.

 

Cele konkursu:

- kultywowanie tradycji wielkanocnych,

- dzielenie się pomysłami na wykonanie ozdób wielkanocnych,

- rozwijanie umiejętności plastycznych i poszerzanie warsztatu twórczego młodzieży i wychowawców internatów.

 

Regulamin  konkursu:

1.     W konkursie bierze udział młodzież internacka.

2.     W konkursie dana placówka może wystawić  1-3 prac, kompozycji, ozdób, itp.

3.    Każda praca powinna posiadać informacje o wykonawcy (imię, nazwisko, nazwa placówki).

4.    Technika wykonania ozdób jest dowolna.

 

Udział w konkursie prosimy zgłaszać do dnia 09.03.2018r. pod numerem telefonu: 13 46 53 952.

Oprócz ozdób biorących udział w konkursie, mile widziana będzie również prezentacja innych świątecznych prac wykonanych w placówkach (wszystkie prace zostaną oddane wykonawcom).

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy.

Młodzież i Wychowawcy Internatu Zespołu Szkół nr 2 w Sanoku.

Strona 1 z 3