Aktualnosci

Aktualnosci (55)

wtorek, 30 kwiecień 2019 11:12

Organizacja pracy Internatu w czasie matur

Napisał

Informujemy, ze dzień 02 maja 2019 jest wolny od zajęć dydaktycznych dla uczniów technikum, zasadniczej szkoły zawodowej i branżowej szkoły I stopnia.

Ponadto, dni 06.05.2019, 07.05.2019, 08.05.2019 i 09.05.2019 są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych dla uczniów technikum. Klasy szkoły branżowej I stopnia i zasadniczej szkoły zawodowej przychodzą w dniach 06.05.2019, 07.05.2019, 08.05.2019 i 09.05.2019 do szkoły.

Internat pełni w tym czasie dyżury normalnie.

piątek, 26 kwiecień 2019 05:31

Napisał

Informujemy, że w dniach 29 - 30 kwietnia 2019 nternat pełni dyżury normalnie. Nie zapewniamy w tym czasie wyżywienia.

wtorek, 16 kwiecień 2019 11:38

Informacja w sprawie strajku

Napisał

Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 informuje, że w związku zawieszeniem strajku od dnia 17 kwietnia 2019 r., internat pracuje normalnie.

W związku z możliwością strajku informuję, że  od dnia 08.04.2019 mogą nastąpić trudności w realizacji zajęć dydaktyczno-wychowawczych w naszej szkole. W sytuacji strajku uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Sanoku oraz wychowankowie internatu będą mieć zapewnioną opiekę, zgodnie z tygodniowym rozkładem zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

wtorek, 12 marzec 2019 14:47

Zapraszamy na Dzień Otwarty

Napisał

W ramach Dnia Otwartego Zespołu Szkół Nr 2 w Sanoku swoje podboje dla młodszych kolegów i koleżanek otwiera również Internat Zespołu Szkół Nr 2.

Zapraszamy do obejrzenia miejsca, które młodzieży z dalszych stron zastępuje przez dni nauki w szkole dom rodzinny.

Mamy 36 pokoi mieszkalnych (trzyosobowych), 4 łazienki (nowe bądź wyremontowane), 2 pokoje cichej nauki, 2 aneksy kuchenne i duża świetlicę z telewizorem i komputerami.

W Naszym Internacie mieszkają uczniowie ze wszystkich sanockich szkół średnich.

ZAPRASZAMY WIĘC i CIEBIE!!! :)

piątek, 08 luty 2019 06:38

Już ferie!!!!

Napisał

Długo wyczekiwane ferie od jutra stają się faktem!!!

życzymy wszystkim Naszym wychowankom i pracownikiem udanego wypoczynku, spania do południa, dobrej pogody i wszystkiego tego, na co w szkolnej codzienności nie mamy czasu.

Do zobaczenia za 2 tygodnie!!!

Przypominamy, że po feriach Internat będzie czynny, jak zawsze w niedzielę od godz. 18.00.

piątek, 21 grudzień 2018 06:08

Życzenia bożonarodzeniowe

Napisał

Z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia składamy Naszym wychowankom i ich rodzinom najserdeczniejsze życzenia - zdrowych, rodzinnych i radosnych świąt oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku!

Do zobaczenia 2 stycznia 2019! Otwieramy o 6.00

czwartek, 20 grudzień 2018 14:38

SPOTKANIE WIGILIJNE

Boże Narodzenie to wyjątkowo radosne święta, pełne pozytywnych uczuć i tradycji. Spotkanie Wigilijne jest tradycją naszego internatu i stanowi bardzo ważny element wspólnego przebywania ze sobą – zarówno mieszkańców internatu, jak i zaproszonych przez wychowanków gości. Ta szczególna uroczystość odbyła się we wtorek 18 grudnia.

Przy biało nakrytych stołach spotkali się mieszkańcy internatu oraz zaproszeni goście, a wśród nich pani Zofia Kijowska - Naczelnik Wydziału Oświaty, Promocji, Kultury i Rozwoju, panowie: Damian Biskup, Andrzej Chrobak i Krzysztof Strzyż – Członkowie Zarządu Powiatu Sanockiego.

Dzięki wysiłkom naszych wspaniałych pań kucharek mieliśmy szansę spróbowania tradycyjnych wigilijnych potraw.

Wigilia przebiegała w atmosferze rodzinnego ciepła, wzajemnej życzliwości i pojednania. Były płynące z głębi serca życzenia i opłatek. Świąteczny nastrój podkreślił występ artystyczny naszej młodzieży. Spotkanie zostało uwieńczone wspólnym kolędowaniem przy świątecznym stole.

czwartek, 06 grudzień 2018 21:39

Mikołajkowe wyjście do kina

Napisał

W tym roku, zamiast tradycyjnych mikołajkowych słodkości, młodzież z Internatu miała możliwość obejrzenia filmu "Miłość jest wszystkim". Wyjście zorganizowane i sfinansowane zostało przez Stowarzyszenie Przyjazny Mechanik, w ramach projektu "Rozwiń skrzydła".

Film, według opisu producenta, opowiada "o uczuciach i relacjach między ludźmi, o tym co nas łączy, a nie dzieli i o świątecznym czasie, kiedy najbardziej uświadamiamy sobie ile znaczy wybaczanie. To komedia ciepła, wzruszająca i pełna humoru".

Opis nie mija się z prawdą. Film jest przezabawny, uroczy i pełen świątecznej atmosfery. Warto było!!!

czwartek, 06 grudzień 2018 19:36

Warsztaty malowania 10 palcami

Napisał

We wtorek, 4 grudnia 2018 r., odbyły się w Naszym Internacie niecodzienne warsztaty malowania 10 palcami.

Metoda malowania 10 palcami to rodzaj terapii diagnostycznej, stosowanej dla dzieci i młodzieży nieśmiałej, zamkniętej w sobie, ale także dla każdego, kto chce wyrazić swoje uczucia i emocje. Jest o tyle cenna, że wyzwala od zahamowań i wzmacnia wiarę we własne możliwości.

Uczestnicy warsztatów otrzymali tematy prac, które mieli stworzyć za pomocą abstrakcji. Sposób tworzenia "dzieł" był dowolny, można było mieszać dowolnie kolory, rozmazywać je, wklepywać itp.

Po zakończeniu pracy "dzieła" zostały krótko omówione.

Następstwem warsztatów będzie wystawa.