Aktualnosci

Aktualnosci (47)

czwartek, 06 grudzień 2018 21:39

Mikołajkowe wyjście do kina

Napisał

W tym roku, zamiast tradycyjnych mikołajkowych słodkości, młodzież z Internatu miała możliwość obejrzenia filmu "Miłość jest wszystkim". Wyjście zorganizowane i sfinansowane zostało przez Stowarzyszenie Przyjazny Mechanik, w ramach projektu "Rozwiń skrzydła".

Film, według opisu producenta, opowiada "o uczuciach i relacjach między ludźmi, o tym co nas łączy, a nie dzieli i o świątecznym czasie, kiedy najbardziej uświadamiamy sobie ile znaczy wybaczanie. To komedia ciepła, wzruszająca i pełna humoru".

Opis nie mija się z prawdą. Film jest przezabawny, uroczy i pełen świątecznej atmosfery. Warto było!!!

czwartek, 06 grudzień 2018 19:36

Warsztaty malowania 10 palcami

Napisał

We wtorek, 4 grudnia 2018 r., odbyły się w Naszym Internacie niecodzienne warsztaty malowania 10 palcami.

Metoda malowania 10 palcami to rodzaj terapii diagnostycznej, stosowanej dla dzieci i młodzieży nieśmiałej, zamkniętej w sobie, ale także dla każdego, kto chce wyrazić swoje uczucia i emocje. Jest o tyle cenna, że wyzwala od zahamowań i wzmacnia wiarę we własne możliwości. 

Uczestnicy warsztatów otrzymali tematy prac, które mieli stworzyć za pomocą abstrakcji. Sposób tworzenia "dzieł" był dowolny, można było mieszać dowolnie kolory, rozmazywać je, wklepywać itp.

Po zakończeniu pracy "dzieła" zostały krótko omówione.

Następstwem warsztatów będzie wystawa.

czwartek, 06 grudzień 2018 18:53

Wieczór andrzejkowy

Napisał

28 listopada 2018 r., odbył się w Naszym Internacie wieczór andrzejkowy. Na początku - tradycyjnie - młodzież z kart, kości i lała wosk, odczytując swoje przyszłość.

Następnie odbyła się dyskoteka zorganizowana przez wychowanków. Młodzież bawiła się wyśmienicie i chętnie śpiewała największe polskie i zagraniczne przeboje.

wtorek, 13 listopad 2018 16:46

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

Napisał

Nasz Internat po raz drugi obchodzi Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Wydarzenie zainicjowane przez Komisarza Unii Europejskiej w 2007r., w celu promowania wśród młodzieży zdrowego jedzenia, dobrych nawyków żywieniowych i regularnego spożywania posiłków.

W tym roku odwiedziły nas panie - Elżbieta Kolbuch i Agnieszka Żebracka z Gabinetu Dietetycznego Bonne Sante w Sanoku. Przedstawiły prezentację na temat zasad zdrowego odżywiania oraz zwróciły szczególną uwagę na znaczenie cukru i  to, co powinno znaleźć się w diecie młodego człowieka

czwartek, 08 listopad 2018 21:57

Ogłoszenie

Napisał

W związku z ustanowionym przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej 12 listopada 2018 r., świętem państwowym i dniem wolnym od pracy informujemy, że internat będzie otwarty od 13 listopada 2018 r., od godziny 6.00.

poniedziałek, 29 październik 2018 19:25

KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

Napisała

W dniu 24 października 2018 roku zespół wokalny z Internatu ZS Nr 2 zaprezentował się podczas konkursu pieśni patriotycznej „Ojczyzna Zamknięta w Piosence”. Kilka osób, które lubią śpiewać, zebrało się razem i z serc popłynęła piosenka „Żeby Polska była Polską”. Tym razem nie osiągnęliśmy sukcesu, ale na pewno w następnym konkursie zaśpiewamy na gali finałowej. W skład zespołu weszli: Martyna Chuchla, Sylwia Dereń, Arkadiusz Faber, Dawid Galant, Bartłomiej Kalisz, Dominika Kwiek, Miłosz Rostocki, Wiktoria Wajda i Anita Winiarska.Opiekunem grupy była pani Magdalena Kosturska.

czwartek, 04 październik 2018 17:49

Dzień Chłopaka w Internacie

Napisał

We wtorek, 2 października 2018 r., obchodzony był w Naszym Internacie Dzień Chłopaka. Oprócz życzeń dziewczyny zadbały o słodkości. Chłopcy zostali mile zaskoczeni, a całe popołudnie upłynęło w miłej atmosferze.

 

wtorek, 02 październik 2018 16:23

Opłata za miesiąc październik

Napisał

Opłatę za miesiąc październik (wyżywienie i zakwaterowanie) należy wpłacać na konto zgodnie z kwotą podawaną indywidualnie każdemu z wychowanków.

Opłata na fundusz Rady Rodziców - 20 zł, - płatna jest bezpośrednio u wychowawców.

czwartek, 27 wrzesień 2018 21:06

Nowy samorząd w Internacie

Napisał

W dniu 25 września 2018 r., odbyły się w Naszym Internacie wybory nowego samorządu. Spośród zgłoszonych kandydatów wybrani zostali:

- Kacper Koss - przewodniczący,

- Bartłomiej Kalisz - zastępca,

- Dominika Kwiek - skarbnik.

Całej trójce gratulujemy i życzymy owocnej pracy!!!

wtorek, 04 wrzesień 2018 13:47

Spotkanie z rodzicami

Napisał

Zebranie rodziców wychowanków Internatu odbędzie się 11 września 2018 (wtorek) o godzinie 15.45 w świetlicy Internatu na pierwszym piętrze (sala 105)

Strona 1 z 4