Informacje o szkole

Kierunki kształcenia

Mechanik pojazdów samochodowych
Operator obrabiarek skrawających
Technik pojazdów samochodowych
Technik teleinformatyk
Technik ochrony środowiska
Technik automatyk
Technik elektronik
Technik spawalnictwa
Prev
02-03-2011
17-12-2017
02-03-2011
02-03-2011
24-03-2014
07-11-2018
31-10-2018
30-01-2020
Next
sobota, 01 sierpień 2009 14:32

Informacje o szkole

Napisał 

Zespół Szkół nr 2 w Sanoku, popularnie znany jako „MECHANIK” to nowoczesna  szkoła z ponad siedemdziesięcioletnią tradycją.

Od kilku ostatnich lat szkoła stawia na ścisłą współpracę z lokalnym rynkiem pracy, współpracując z największymi firmami regionu, takimi jak: ADR Polska S.A., DO-MET, EAE Elektronik, Sanok Rubber Company (dawny Stomil) oraz z wieloma mniejszymi zakładami pracy. Współpraca ta została w ostatnim czasie zacieśniona poprzez podpisanie umów patronackich z wyżej wymienionymi firmami a w konsekwencji złożenie wraz z partnerami biznesowymi wniosków  o dofinansowanie działań mających na celu rozwijanie szkolnictwa technicznego i branżowego. Dzięki takiej współpracy „MECHANIK”, jako jedyna szkoła w powiecie sanockim i powiatach ościennych pozyskuje środki unijne na kształcenie swoich uczniów w partnerstwie ze znanymi firmami regionu, m.in. na wyposażenie klasopracowni oraz na staże zawodowe, dzięki którym nasi uczniowie za swoje zajęcia praktyczne u pracodawców otrzymują wynagrodzenie.

„MECHANIK” słynie również z największej w powiecie aktywności w pozyskiwaniu środków w ramach programu Erasmus PLUS, dzięki którym nasi uczniowie mają szansę doskonalić swoje umiejętności zawodowe i językowe w takich krajach jak: Niemcy, Portugalia, Hiszpania, Wielka Brytania czy Malta, gdzie organizujemy staże i praktyki zawodowe. Wyjazdy są w całości finansowane ze środków unijnych: przelot, zakwaterowanie, wyżywienie a nawet kieszonkowe na każdy dzień pobytu- to profity, z których mogą skorzystać nasi uczniowie.

Szkoła kształci w kilku branżach, które pozwalają uzyskać wysoko płatny zawód:

1.      Motoryzacja- jeden z  najpopularniejszych kierunków w „MECHANIKU”, a w nim zawody: - technik pojazdów samochodowych w technikum  oraz mechanik pojazdów samochodowych w szkole branżowej I stopnia.

2.       Mechanika- niezwykle popularna branża z wysokim zapotrzebowaniem na fachowców w regionie - technik mechanik ze specjalizacją ślusarz-spawacz oraz operator obrabiarek skrawających i CNC- w nowoczesnych zakładach pracy firm ADR Polska S.A.i DO-MET uczeń poznaje umiejętności programowania maszyn sterowanych numerycznych CNC oraz ich wykorzystanie w firmach nie tylko mechanicznych, ale i związanych np. z przemysłem nowoczesnych technologii. Absolwent to wysokiej klasy specjalista znajdujący zatrudnienie w każdej dziedzinie gospodarki. Od roku szkolnego 2020/2021 ruszamy z kierunkiem technik spawalnictwa pod patronatem firm Mont Inox i ADR Polska S.A.

3.      Automatyka, elektronika i robotyka- jest to współczesna branża z dziedziny nowoczesnych technologii. KW tych branżach kształcimy w zawodzie:  technik automatyk i technik elektronik.  Są to dziedzina dynamicznie rozwijająca się występująca w każdym wielkim i prężnym zakładzie, firmie czy przedsiębiorstwie. Ma silne umocowanie w przemyśle, a dzięki bardzo dobrej współpracy z ADR Polska S.A. EAE Elektronik i Sanok RUBBER Company możemy zapewnić kształcenie na najwyższym poziomie.

4.      4. Teleinformatyka-  to gałąź informatyki zajmująca się technologią przesyłu informacji i narzędziami logicznymi do sterowania przepływem i transmisją danych. Teleinformatyka jest dynamicznie rozwijającą się dziedziną nauki i techniki, łączącą osiągnięcia informatyki z osiągnięciami telekomunikacji. Zawód technik teleinformatyk to odpowiedź na ten rozwój w ostatnim dziesięcioleciu, w którym nie sposób nie zauważyć postępującego zbliżenia tych dziedzin. W programie m.in. spawanie światłowodów, programowanie komputerów oraz urządzeń elektronicznych (Internet 5G oraz Internet Rzeczy).

5.     5. Ochrona środowiska- technik ochrony środowiska to kierunek przyszłości. W dobie polityki ekologicznej Polski i Unii Europejskiej, należy do pierwszej piątki zawodów, w których poszukuje się specjalistów- inżynierów ochrony środowiska. Absolwenci technikum są dobrze przygotowani, aby kontynuować naukę na wielu specjalnościach tego kierunku oferowanych przez uczelnie wyższe.

Od roku szkolnego 2018/2019 uczniowie „MECHANIKA” mogą kształcić się w klasie wojskowej pod patronatem 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu.

Na uwagę zasługują również wspaniałe warunki lokalowe „MECHANIKA”- przestronne sale i korytarze, bardzo dobrze wyposażone pracownie zawodowe, tablice interaktywne w niemalże wszystkich salach, dwie sale gimnastyczne oraz kompleks boisk „ORLIK”, strzelnica sportowa oraz wyremontowany w 2018 roku internat, dysponujący 120 miejscami noclegowymi.

Wszystko to powoduje, iż jako jedna z nielicznych szkół w Sanoku możemy zapewnić naszym uczniom komfort nauki na JEDNĄ ZMIANĘ.

Linki do artykułów i filmów o szkole:

https://esanok.pl/2019/zespol-szkol-nr-2-w-sanoku-erasmus-i-nowe-kierunki-video-00e8po.html

 

https://esanok.pl/2019/po-praktyczna-wiedze-i-zawod-do-mechanika-rzesze-mlodziezy-na-dniu-otwartym-w-zespole-szkol-nr-2.html?fbclid=IwAR1iil2_rC26oljG8QMdCOSx585gERGCu0wZ7taOq2PPKgltpdD5Bhm-SGM

 

https://esanok.pl/2019/ksztalcenie-zawodowe-w-mechaniku-zs-2-w-scislej-wspolpracy-z-pracodawcami.html?fbclid=IwAR1CoZLN1ljJRzv6NpCfE0TUTUbF3jXnC8EphlzEadXJZxMAZQRIMrpReEk

 

https://esanok.pl/2018/technik-automatyk-w-sanockim-mechaniku-z-patronatem-sanok-rubber-00e8po.html?fbclid=IwAR1PjI1JiVtkN86It1Xl8TJXrXIKVQRVDAfg4OPCOy8H-yhCyni4Te6YsRg

Czytany 31546 razy Ostatnio zmieniany sobota, 02 maj 2020 10:14
Administrator

Administrator serwisu.

Strona: www.zs2.sanok.pl

Mini Kalendarz

Dzisiaj jest: Poniedziałek
26 Października 2020
Imieniny obchodzą
Dymitriusz, Ewaryst, Eweryst, Lucyna,
Ludmiła, Lutosław, Łucjan

Do końca roku zostało 67 dni.
Szczęśliwe numerki: 19,20

power

podkarpackie

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.