Akualności

Kierunki kształcenia

Mechanik pojazdów samochodowych
Operator obrabiarek skrawających
Technik pojazdów samochodowych
Technik teleinformatyk
Technik ochrony środowiska
Technik mechanik
Technik automatyk
Technik elektronik
Klasa mundurowa o profilu wojskowym
Prev
02-03-2011
17-12-2017
02-03-2011
02-03-2011
24-03-2014
02-03-2011
07-11-2018
31-10-2018
23-11-2018
Next
środa, 13 kwiecień 2016 17:01

Bohaterowie krwi 5

Napisał 
Oceń ten artykuł
(19 głosów)

Wiosna. Taki piękny czas, a zarazem trochę smutny.

Po zimowych miesiącach na drogach widać więcej rowerzystów i różnych zmotoryzowanych. Jezdnie bez śniegu i lodu zachęcają do aktywnego wypoczynku i - niestety - do brawury. A to oznacza więcej wypadków i więcej poszkodowanych. To oznacza, że na drogi wylewa się ludzka krew.

Pomyślmy o tym zanim wciśniemy pedał gazu lub podkręcimy manetkę przyspieszenia. Bo być może to my sami będziemy ofiarami albo sprawcami. Bo być może ktoś będzie potrzebował krwi, by przeżyć. Naszej krwi.

Po raz kolejny młodzież z "Mechanika" pokazała się z najlepszej strony. Znów znaleźli się bezinteresowni ludzie, którzy pospieszyli, by przez odrobinę swego życia pomóc innym. Za oddanie krwi podziękowania od lekarza i pielęgniarek ze stacji krwiodawstwa usłyszeli:

 

Michał Głowacz, kl. 4 TE; oddał 450 ml krwi

 

Paweł Tomczewski, kl. 4TE, odsdał 450 ml krwi

 

Łukasz Kondera, kl. 3TI, oddał 450 ml krwi

 

Piotr Tynik, kl. 3TI, oddał 450 ml krwi

 

Mateusz Cipora, kl. 4C, oddał 450 ml krwi

 

Daniel Lenart, kl. 3TI, oddał 450 ml krwi

 

Andrzej Dołżycki, kl. 4TE, oddał 450 ml krwi

 

Grzegorz Wronowski, kl. 4C, oddał 450 ml krwi

 

Panowie - dziękuję !

 

A tym, którzy chcieliby, a nie wiedzą jak lub mają obawy o swoje zdrowie polecam stronę Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie:  https://www.rckk.rzeszow.pl/  oraz stronę http://krewniacy.pl/, gdzie znajdziecie wszelkie interesujące Was informacje.

 

Na zachętę dodam jeszcze, że Krwiodawcy przysługuje: dzień wolny w dniu oddania krwi, 9 czekolad, zwrot kosztów podróży z miejsca zamieszkania do najbliższej stacji krwiodawstwa i z powrotem (dotyczy osób mieszkających poza miastem, w której znajduje się stacja) na podstawie biletu jednorazowego lub zaświadczenia przewoźnika o cenie biletu, odliczenie od podatku wartości oddanej krwi.

 

Dodatkowo uczniowie "Mechanika", którzy co najmniej dwukrotnie oddali krew, otrzymają wpis w świadectwie ukończenia szkoły, dokumentujący ich specjalne zasługi dla społeczeństwa.

 

Równocześnie zachęcam do podzielenia się sobą przez oddanie krwi - samodzielnie lub razem ze mną i mam nadzieję innymi. Wspólne wyjście do Rejonowej Stacji Krwiodawstwa w Sanoku przy ul. Konarskiego (za ZUS-em) planuję na 17 maja. Zapraszam serdecznie.


Jerzy Patronik, oddał 450 ml krwi.

 

PS. Zachęcam też nauczycieli do oddania krwi; to prawie nie boli, a uczniowie dają nam naprawdę wspaniały przykład.

Czytany 1034 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 17 kwiecień 2016 15:47

Mini Kalendarz

Dzisiaj jest: Niedziela
15 Września 2019
Imieniny obchodzą
Albin, Budzigniew, Maria, Nikodem
Do końca roku zostało 108 dni.
Szczęśliwe numerki: Nie losujemy

power

podkarpackie

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 94 gości oraz 0 użytkowników.