Klasa mundurowa o profilu wojskowym
23-11-2018
niedziela, 10 kwiecień 2016 15:06

KONKURS TECHNICZNY dla gimnazjalistów Wyróżniony

Szanowni uczniowie, nauczyciele i rodzice,

mamy zaszczyt zaprosić młodzież szkół gimnazjalnych na „Konkurs Wiedzy Technicznej dla Gimnazjalistów", który odbędzie się 28 kwietnia 2016 roku o godzinie 9.00 w Zespole Szkół Nr 2 w Sanoku czyli MECHANIKU.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów z zainteresowaniami technicznymi – zachęcamy do wzięcia udziału w imprezie i wytypowanie do 5 osób z danej szkoły, które powalczą o nagrody i tytuł „MÓZG ROKU 2016".
Prosimy również o potwierdzenie dowolnym sposobem udziału w konkursie, podając nazwę szkoły i liczbę uczestników. Szczegóły podane są w Regulaminie, który został dołączony.
Z góry dziękujemy za pozytywną reakcję i liczymy, że młodzież wyniesie ciekawe doświadczenia i spędzi miło czas, zwiedzając szkołę.
W imieniu organizatorów - mgr inż. Marek Skalski. Dane kontaktowe:
tel. +48 134653951; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. adres: 38-500 Sanok, Stróżowska 15

Sanok, 8 kwietnia 2016

KONKURSU DLA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH
I Edycja - "Konkurs Wiedzy Technicznej dla Gimnazjalistów"

I. POSTANOWIENIA OGÓLNE
1. Organizatorem niniejszego konkursu (zwanego dalej Konkursem) jest Zespół Szkół nr 2 w Sanoku z siedzibą przy ul. Stróżowskiej 15, 38-500 Sanok.
2. Nadzór merytoryczny nad prawidłowym przebiegiem Konkursu sprawuje zespół nauczycieli przedmiotów zawodowych w składzie: mgr inż. Marek Skalski - przewodniczący, mgr inż. Monika Adamska, mgr inż. Bogdan Buczek, mgr inż. Marek Chimiak, mgr Anna Grzebień, mgr inż. Marian Kuzicki, mgr Mirosław Matuła, mgr inż. Piotr Naumowicz, mgr Jerzy Patronik, mgr inż. Maciej Zygar, mgr Marcin Wrona
3. Zasady Konkursu określa niniejszy Regulamin, który wchodzi w życie z dniem rozpoczęcia Konkursu i obowiązuje do czasu jego zakończenia.
4. Konkurs będzie przeprowadzany 28 kwietnia 2016 roku o godzinie 9.00 w siedzibie Zespołu Szkół Nr 2.
5. Potwierdzenie udziału w konkursie należy dostarczyć przynajmniej trzy dni przed terminem konkursu.

II. GŁÓWNE CELE KONKURSU
Głównym celem konkursu jest:
- Upowszechnienie wiedzy z zakresu techniki.
- Rozwijanie wśród uczniów zainteresowań problematyką związaną z techniką.
- Promowanie umiejętności i kreatywności uczniów szkół gimnazjalnych.
- Rozwój idei współzawodnictwa na zasadach fair-play.

III. UCZESTNICY
1. W konkursie pt. "Konkurs Wiedzy Technicznej dla Gimnazjalistów" mogą uczestniczyć uczniowie wszystkich typów szkół gimnazjalnych z powiatów: sanockiego, brzozowskiego, leskiego, bieszczadzkiego.
2. Każdy uczeń gimnazjum może przystąpić do I etapu konkursu (testowego) – szkoła typuje do pięciu osób.
3. Do II etapu (ustnego/praktycznego) kwalifikuje się10 uczniów z najwyższą liczbą punktów na teście.
4. Miano laureata otrzymują 3 osoby z najlepszymi wynikami, wyłonionymi przez Jury z ramienia Organizatora, a pierwsze miejsce honorowane jest tytułem „MÓZG ROKU 2016".
5. Komisja może przyznać dodatkowe wyróżnienia.
6. Jeżeli największą ilość punktów ma więcej niż jedna osoba - możliwa będzie dogrywka. O formie dogrywki decyduje Jury konkursu powołane przez Organizatora.

IV. ORGANIZACJA KONKURSU
1. Konkurs składa się z dwóch etapów.
2. Etap I - kwalifikacyjny obejmuje test jednokrotnego wyboru składający się z 40 zadań z zakresu: techniki ogólnej, techniki samochodowej, elektrotechniki, telekomunikacji, informatyki, ochrony środowiska. Czas przeznaczony na rozwiązanie testu wynosić będzie 60 minut. Oceny testów dokona Jury.
3. Etap II – ustny/praktyczny - trwać będzie 90 minut. Uczestnik będzie odpowiadał na pytania z zakresu: techniki ogólnej, techniki samochodowej, telekomunikacji, informatyki, języka angielskiego zawodowego. Jury dokona oceny wykonania zadań, sprawdzając je wg następujących kryteriów: poprawności wykonania, szybkości, fachowości, bezpieczeństwa. W trakcie tego etapu będzie brany pod uwagę również czas w jakim uczestnicy wypełnią zadanie; przekroczenie limitu czasowego będzie skutkowało odjęciem 1 pkt. Każde pytanie oceniane będzie w skali 10-stopniowej.
4. Dla finalistów konkursu czekają dyplomy, nagrody rzeczowe oraz tytuł "MÓZG ROKU 2016".
5. Ogłoszenie wyników oraz gala rozdania nagród odbędzie się w dniu 28 kwietnia 2016 r., o godz. 13.00 w sali multimedialnej Zespołu Szkół Nr 2 w Sanoku.

V. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
1. Decyzje Organizatora Konkursu oraz Jury mają charakter ostateczny i nie przysługuje od nich odwołanie.
2. Przystąpienie do udziału w Konkursie jest jednoznaczne z przyjęciem warunków niniejszego Regulaminu.
3. W sprawach nieregulowanych niniejszym Regulaminem zastosowanie mają odpowiednie przepisy Kodeksu Cywilnego.

Zatwierdzam - mgr inż. Marek Skalski

..........................................................
Sanok, dnia 8 kwietnia 2016 r.

Czytany 1723 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 11 kwiecień 2016 10:37

18 Września 2019