Klasa mundurowa o profilu wojskowym
23-11-2018
wtorek, 25 czerwiec 2019 23:46

Konferencja podsumowująca działania w projekcie Erasmus+ „Praktyka zawodowa w Anglii, Niemczech i Portugalii szansą lepszego startu zawodowego".

Dnia 19 czerwca odbyła się konferencja podsumowująca działania w projekcie Erasmus+, na którą zostali zaproszeni przedstawiciele miejscowych pracodawców, władz oświatowych, nauczyciele, rodzice oraz młodzież. Na początku wicedyrektor - koordynator projektu Bożena Chabros-Jaklik przedstawiła założenia programu Erasmus+ oraz korzyści, jakie daje szkole udział w tych inicjatywach. Następnie zebrani mieli możliwość obejrzenia krótkiego filmu, obrazującego działania zrealizowane w szkole w ramach projektu. Film ten był przez miesiąc edytowany w lokalnej telewizji Galicja. Po projekcji przedstawiciele danych mobilności podzielili się swoimi wrażeniami, pokazując prezentacje z wyjazdów do Drezna, Plymouth oraz na Maderę. Uczestnicy konferencji mieli też okazję zapoznania się z dokumentacją ECVET oraz świadectwami wystawionymi przez organizacje przyjmujące, a także zdjęciami i pamiątkami z wyjazdów, które były prezentowane na specjalnie przygotowanym stoisku. Praktyki zawodowe i dodatkowe staże zagraniczne, organizowane w ramach programu Erasmus+, w których mogą brać udział uczniowie technikum kierunków: technik mechanik, technik teleinformatyk, technik pojazdów samochodowych, technik ochrony środowiska oraz uczniowie szkoły branżowej: mechanik, elektromechanik samochodowy i operator obrabiarek skrawających, organizowane są już od wielu lat w Zespole Szkół nr 2 w Sanoku. W ten sposób szkoła wychodzi naprzeciw potrzebom swoich uczniów, którzy zdobywają dzięki temu dodatkowe kwalifikacje i doświadczenie zawodowe, co bardzo podnosi ich atrakcyjność na rynku pracy. A oprócz codziennych zajęć istotnym aspektem wyjazdów jest również możliwość poznawania kultury i obyczajów innych państw oraz doskonalenie - jakże ważnych w dzisiejszych czasach - umiejętności językowych.

Czytany 337 razy Ostatnio zmieniany piątek, 18 październik 2019 22:36

Dzisiaj jest: Piątek