Klasa mundurowa o profilu wojskowym
23-11-2018
czwartek, 07 luty 2019 15:26

Konkursu Języka Angielskiego Technicznego

W dniu 1 lutego 2019 r. w Zespole Szkół Nr 2 w Sanoku („Mechanik”) odbyła się VIII edycja Konkursu Języka Angielskiego Technicznego dla uczniów szkół podstawowych (VII i VIII klasa) i gimnazjalnych - tym razem dotyczył on tylko języka angielskiego zawodowego związanego z branżą mechaniczną, samochodową, informatyczną oraz ochroną środowiska.

Z roku na rok, konkurs nasz cieszy się coraz większym zainteresowaniem
ze strony uczniów– w tym roku wzięło w nim udział aż 55 osób ze Szkół Podstawowych Nr 1, 3, 4, 8 i 9 w Sanoku, Szkoły Podstawowej w Besku, Dydni, Pobiednie, Prusieku, Niebieszczanach oraz Zespołu Szkół w Lutowiskach.

Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu zadań zamkniętych, sprawdzającego rozumienie tekstów pisanych oraz znajomość środków językowych ściśle związanych z w/w zagadnieniami, np. nazwami zawodów i narzędzi w branży mechanicznej, elementów i części samochodowych, urządzeń komputerowych, systemów operacyjnych, pojęć związanych z zagrożeniami i ochroną środowiska naturalnego.

Uczestnicy konkursu bardzo szybko i sprawnie poradzili sobie z rozwiązywaniem zadań konkursowych oraz wykazali się naprawdę imponującą wiedzą w zakresie znajomości słownictwa zawodowego. Zwycięzcą konkursu został Szymon Krysa - uczeń Szkoły Podstawowej Nr 9 w Sanoku, drugie miejsce zajął Nikodem Massey - uczeń Szkoły Podstawowej Nr 3 w Sanoku, na trzecim miejscu uplasowali się ex aequo Krystian Florko i Paweł Zatwarnicki również ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Sanoku, natomiast czwarte miejsce przypadło Kacprowi Barłogowi ze Szkoły Podstawowej w Niebieszczanach. Laureaci otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe m.in. wysokiej klasy słuchawki bezprzewodowe, głośnik mobilny, bezprzewodową myszkę komputerową Natec Jaguar oraz power banki renomowanych firm jak również pamiątkowe dyplomy, stojaki pod telefony komórkowe, książki anglojęzyczne oraz drobne gadżety.

Dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkół nr 2 w Sanoku serdecznie gratulują laureatom i życzą dalszych sukcesów. Podziękowania kierują również do opiekunów, którzy przygotowali swoich podopiecznych do konkursu a już za rok zapraszają wszystkich chętnych na następną edycję zmagań z angielskimi słówkami z zakresu techniki.

• kjz01
  • kjz02