Klasa mundurowa o profilu wojskowym
23-11-2018
czwartek, 15 listopad 2018 23:30

43 Olimpiada Języka Angielskiego w Mechaniku

W dniu 13 listopada 2018r. w ZS Nr 2 w Sanoku odbył się szkolny etap XLIII ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego organizowanej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego z siedzibą w Poznaniu. W konkursie wzięli udział uczniowe z klas: 1to, 1cm, 2ti i 3ct. Test składał się z 8 zadań sprawdzających znajomość zarówno słownictwa jak i gramatyki języka angielskiego. Rodzaje zadań, z którymi zmagali się nasi uczniowie, były podobne do tych, które występują na pisemnym egzaminie maturalnym z języka angielskiego, tj. tłumaczenie fragmentów zdań, transformacje, wybór wielokrotny.

Udział w Olimpiadze daje uczestnikom sporo korzyści m.in. możliwość sprawdzenia swojej wiedzy językowej, rozbudza zaintersowanie językiem angielskim, stwarza możliwość współzawodnictwa, przygotowuje ich do podejmowania dalszego kształcenia.

Laureaci i finaliści otrzymują ocenę celującą na koniec roku szkolnego, a także dyplomy i atrakcyjne nagrody, natomiast laureaci zawodów III stopnia, a także finaliści, mogą być zwolnieni w części lub całości z postępowania kwalifikacyjnego dotyczącego wstępu do szkół wyższych

• ml1
  • ml2
  • ml3

Czytany 63 razy Ostatnio zmieniany piątek, 16 listopad 2018 15:51
mLip

14 listopada 2016r. o godz. 9.00 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnym etapie XLI Olimpiady Języka Angielskiego organizowanej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego z siedzibą w Poznaniu. Celem Olimpiady jest aktywizacja uczniów, by poprzez celowe zdobywanie wiadomości podnosili ogólny poziom swojej wiedzy, przygotowując się tym samym znacznie lepiej do samodzielnego studiowania.

Zawody są trójstopniowe i obejmują następujące etapy:

• I stopień – etap szkolny
  • II stopień – etap okręgowy (9 okręgów)
  • III stopień – etap centralny (tj. finał)
  •

Zawody I stopnia są realizowane w szkołach: przeprowadza je komisja szkolna lub wyznaczony przez dyrektora nauczyciel języka angielskiego. Stosowane przez Olimpiadę testy pisemne oceniają znajomość języka pod względem poprawności formalnej. Sprawność komunikatywna kandydatów jest jednym z elementów oceny na egzaminie ustnym w II i III etapie. Na etapie szkolnym test składa się z 7 zadań, podzielonych po połowie między gramatykę i słownictwo. Uczniowie piszą test w ciągu 60 minut i mogą zdobyć maksymalnie 60 punktów.

Zawody II stopnia organizowane są przez 9 Komitetów Okręgowych i odbywają jednocześnie się we wszystkich okręgach. Zakwalifikowanie uczestnika do udziału w zawodach II stopnia następuje po uzyskaniu ustalonego przez Komitet Główny minimum punktów w eliminacjach I stopnia. Zawody II stopnia składają się z eliminacji pisemnych oraz eliminacji ustnych.

Test II etapu składa się z dwóch testów gramatycznych (wielokrotnego wyboru i tłumaczeniowego), testu słownictwa (wstawianie słów w luki), testu czytania oraz globalnego testu luk (cloze test). Ostatnim składnikiem zestawu jest test wiadomości kulturowych (wielokrotny wybór), który dzieli się na część amerykańską i brytyjską. Uczniowie piszą test w ciągu 2,5 godzin.

Zawody centralne odbywają się w Poznaniu i są organizowane przez Komitet Główny, a przeprowadzane przez wyznaczoną przez niego Komisję Egzaminacyjną. Zawody III stopnia składają się z części pisemnej (testu) i ustnej. Uczniowie piszą test w ciągu 2,5 godzin łącznie z testem ze słuchu.

Wszyscy uczestnicy finału zdają następnego dnia egzamin ustny z praktycznej znajomości języka angielskiego, literatury angielskojęzycznej i wiedzy o krajach angielskiego obszaru językowego. Zakres materiału, obowiązującego podczas eliminacji ustnych zamieszczany jest na stronie internetowej Olimpiady.

Uchwałą Komitetu Głównego 20 uczestników, którzy uzyskali najlepsze wyniki otrzymuje tytuł i uprawnienia laureatów olimpiady. Pozostałe osoby uzyskują tytuł finalisty.

Uczestnicy finału Olimpiady mogą uzyskać następujące tytuły:

– laureaci to 20 najlepszych uczestników spośród finalistów

– finaliści to pozostali uczestnicy zawodów III stopnia, którzy przystąpili do tych zawodów

– wyróżnieni – osoby wyróżnione przez Komitet Główny za wyniki osiągnięte w czasie Olimpiady.

Laureaci Olimpiady otrzymują dyplomy laureata oraz nagrody, fundowane przez Organizatora, patronów honorowych i sponsorów Olimpiady.

{gallery}1261{/gallery}

Dzisiaj jest: Czwartek