Nabór 2018/2019

środa, 30 maj 2018 18:43

Lekcja o Funduszach Europejskich w Mechaniku

Po raz drugi uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w akcji edukacyjnej pn.:  „Lekcja o Funduszach Europejskich”. . Zajęcia przeprowadziła P. Irena Wenc zgodnie ze scenariuszem opracowanym w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, w ramach przedmiotu podstawy przedsiębiorczości. Szkołę reprezentowała klasa 2mo.

Akcja edukacyjna  obejmuje młodzież z pięciu województw Polski Wschodniej ( w sumie 500 klas z pięciu województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego).

Podczas zajęć uczniowie mieli okazję obejrzeć dwa filmy, które przybliżyły im tematykę dotyczącą pozyskiwania funduszy europejskich dla realizacji nowatorskich pomysłów na własny biznes oraz poznali  procedury rejestracji Start-upów. Wszyscy pracowali na specjalnie opracowanych komiksach.

Uczniowie, którzy najszybciej i bezbłędnie wykonali zadanie konkursowe, otrzymali nagrody w postaci kart prezentowych do sieci Empik. Wszyscy otrzymali pamiątkowe długopisy.

W klasie 2 MO najlepszymi okazali się:

1. Magdalena Król
2. Kamil Kramarz
3. Dawid Kurnyta

Dodatkową szansą na zdobycie atrakcyjnych nagród w akcji „Lekcja o funduszach Europejskich” było wzięcie udziału w konkursie dla nauczycieli na najciekawsze hasło promujące Fundusze Europejskie i przedsiębiorczość. Każdy nauczyciel biorący udział w akcji  mógł wykonać zadanie konkursowe.Spośród wszystkich zaproponowanych i przesłanych przez uczestników akcji haseł,  jury konkursu wybrało i nagrodziło najlepsze.

Jesteśmy wśród nagrodzonych!

A nagrody to:

– tablica interaktywna – dla Szkoły,

– czytnik E-book – dla nauczyciela

Czytany 240 razy Ostatnio zmieniany środa, 06 czerwiec 2018 19:04

Dzisiaj jest: Wtorek
14 Sierpnia 2018
Alfred, Atanazja, Dobrowój, Euzebiusz,
Kalikst, Kaliksta, Machabeusz

Szczęśliwe numerki:

Nasi Przyjaciele

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "ELMI" Michał Biłas, Jakub Biłas s. c.

"TOM-PLAST" Mazur M.,
Tszan T. sp. j.

Sanok Rubber Company S. A.

Jan Królicki