Nabór 2018/2019

środa, 23 maj 2018 12:51

Podsumowanie projektu "O Niepodległej"

W dniu 22 maja 2018 r., w Sali Gobelinowej Muzeum Historycznego w Sanoku odbyło się podsumowanie realizacji projektów historyczno – badawczych i literacko - artystycznych w ramach programu „O Niepodległej”.

Spotkanie otworzyła pani Marta Muszyńska, dyrektor sanockiego CDN. Wśród zaproszonych gości byli – Wacław Krawczyk, Starosta Sanocki, Zofia Kijowska - Naczelniczka Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Sanoku, Krystyna Chowaniec – Komendantka Hufca ZHP w Sanoku, Andrzej Romaniak – przedstawiciel Muzeum Historycznego w Sanoku, Wacław Żuchowski – dyrektor RCRE w Sanoku oraz nauczyciele i uczniowie szkół powiatu sanockiego.

Kolejnym punktem programu było prezentowanie stanowisk i rozmowa z ekspertami, którzy następnie opowiadali o projekcie na forum ogólnym.

Ekspertem, który odwiedził nasze stoisko był pan Andrzej Romaniak. Wysoko ocenił wkład pracy oraz inwencję uczniów realizujących oba projekty.

Nasi uczniowie pracowali pod kierunkiem nauczycielek: Katarzyny Zimoń i Marioli Skibińskiej. Uczennice klasy 2mo – Anna Chaberska, Klaudia Posadzka, Laura Gryziecka i Sylwia Sadowska, realizowały projekt literacki pt. „Ja - Polka, legionistka”, dziewczyny wykonały interesujący lapbook. Uczniowie klasy 1ti – Anita Winiarska i Piotr Płaziak zmagali się z projektem historycznym: „Sokolnik – sanocki symbol Niepodległości”. Pod nadzorem pani Moniki Boczoń powstał plakat, który prezentuje historię pomnika umieszczonego na frontowej ścianie budynku Towarzystwa Gimnastycznego Sokół.

Program „O Niepodległej” jest częścią obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

• s01
  • s02
  • s03
  • s04
  • s05
  • s06
  • s07
  • s08
  • s09
  • s10
  • ss01
  • ss02

Czytany 203 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 maj 2018 17:47

{gallery}1213{/gallery}

Dzisiaj jest: Wtorek
14 Sierpnia 2018
Alfred, Atanazja, Dobrowój, Euzebiusz,
Kalikst, Kaliksta, Machabeusz

Szczęśliwe numerki:

Nasi Przyjaciele

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "ELMI" Michał Biłas, Jakub Biłas s. c.

"TOM-PLAST" Mazur M.,
Tszan T. sp. j.

Sanok Rubber Company S. A.

Jan Królicki