Nabór 2018/2019

sobota, 31 marzec 2018 12:39

MECHANIK OTWARTY!

Napisane przez  Katarzyna Burnatowska

Delegacja 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w pełnym umundurowaniu i ze sprzętem bojowym, reprezentant sanockiej WKU, przedstawiciele firm ADR Polska S.A i DOMET, którzy objęli swym patronatem klasę technika mechanika i operatora obrabiarek skrawających w szkole branżowej, pokazy w laboratorium ochrony środowiska, pokaz programowania robotów z klocków LEGO, spotkanie z profesjonalnym doradcą zawodowym to tylko kilka atrakcji, które czekały na uczniów okolicznych gimnazjów w ramach Dnia Otwartego szkoły. Młodzież Zespołu Szkół Nr 2 w Sanoku z dumą prezentowała nie tylko bazę dydaktyczną lecz również osiągnięcia szkoły. A było się czym pochwalić: dwa nowoczesne laboratoria dla techników ochrony środowiska, nowoczesny sprzęt do diagnostyki dla techników pojazdów samochodowych, spawarka do światłowodów dla techników teleinformatyków, drukarki 3D, zestawy do samodzielnego programowania LEGO MINDSTORMS EV3- to najnowszy sprzęt wykorzystywany na zajęciach. Sporym zainteresowaniem cieszył się również pokaz z wyjazdów na zagraniczne praktyki, kursy i staże w ramach projektów ERASMUS+, w których szkoła się specjalizuje oraz projektów RPO realizowanych przez Powiat Sanocki oraz programu POWER. Integralną częścią szkoły jest Internat, który zapewniał wszystkich, że nie tylko „daje dach nad głową” ale jest też miejscem i do nauki i dobrej zabawy.

Jednak stara zasada „za mundurem panny sznurem” sprawiła, że stanowiska „wojskowych” były najbardziej oblegane przez zaproszonych gimnazjalistów. A wszystko to w ramach planowanej, po uzyskaniu zgody Organu Prowadzącego, od nowego roku szkolnego innowacji w nauczaniu dla uczniów klas technicznych „Edukacja dla bezpieczeństwa z elementami wiedzy o wojsku- klasa mundurowa o profilu wojskowym” polegającej na przygotowaniu wojskowym. W działaniach szkołę wspierać będzie 5 Batalion Strzelców Podhalańskich z Przemyśla oraz Wojskowa Komenda Uzupełnień w Sanoku.

Więcej w materiale zdjęciowym…

• do1
  • do10