Akualności

Kierunki kształcenia

III Wojewódzki Turniej Pojazdów Zasilanych Wodą 2018

 Serdecznie zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w III Wojewódzkim Turnieju Pojazdów Zasilanych Wodą, który odbędzie się 28 lutego 2018 roku w Zespole Szkół Nr 2 w Sanoku.

Na zgłoszenia czekamy do 15 lutego 2018 r.


 

 


Serdecznie zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych na „Konkurs Wiedzy Technicznej dla Gimnazjalistów – III edycja", który odbędzie się 21 marca 2018 roku o godzinie 9.30 w Zespole Szkół Nr 2 w Sanoku, ul. Stróżowska 15 (MECHANIK).

niedziela, 14 styczeń 2018 19:21

PIERWSZA UMOWA PATRONACKA PODPISANA!

Napisała 
Oceń ten artykuł
(58 głosów)

W dniu 18 grudnia 2017 r. w siedzibie firmy ADR POLSKA S.A. w Zagórzu dyrektor naszej szkoły pani Jowita Nazarkiewicz podpisała umowę obejmującą patronatem firmy ADR klasę branżowej szkoły I stopnia  naszej szkoły o kierunku operator obrabiarek skrawających (w tym obrabiarek sterowanych numerycznie CNC), której otwarcie planowane jest od nowego roku szkolnego 2018/2019, po wcześniejszym uzyskaniu zgody Organu Prowadzącego.

 

Firma ADR POLSKA S.A.  jest przedsiębiorstwem z Grupy ADR S.A. zajmującym się głównie produkcją osi, półosi i zawieszeń do maszyn i przyczep. Firma  bardzo prężnie się rozwija i jest zaliczana do bardzo dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw z kapitałem zagranicznym powstałych w końcu XX wieku w Polsce. W swojej branży należy do czołówki europejskich producentów osi, półosi i zawieszeń dla rolnictwa oraz naczep drogowych.
            ADR współpracuje z wyższymi uczelniami uznanymi w skali międzynarodowej, z najlepszymi producentami pojazdów samochodowych oraz z najważniejszymi światowymi instytucjami normalizacyjnymi. Rozwój nowych produktów wynika z ustawicznych prac doświadczalnych nad nowymi rozwiązaniami technicznymi i z symulacji najbardziej krytycznych warunków pracy tych rozwiązań.

            Dzięki podpisanej umowie patronackiej  uczniowie naszej szkoły uczący się w branżowej szkole I stopnia w zawodzie operator obrabiarek skrawających będą mieli możliwość praktycznej nauki zawodu na  bardzo zaawansowanym technologicznie, nowoczesnym sprzęcie firmy ADR. Ponadto, w ramach praktycznej nauki zawodu będą mogli brać udział w specjalistycznych szkoleniach organizowanych przez firmę ADR, otrzymają miesięczne wynagrodzenie w ramach praktyk (150-350 zł) a także będą mieli możliwość ukończenia bezpłatnie kursu spawacza oraz innych kursów, w zależności od potrzeb i oczekiwań firmy.

            ADR deklaruje również wsparcie w postaci  wzbogacania bazy dydaktycznej naszej szkoły poprzez przekazywanie lub finansowanie zakupu sprzętu specjalistycznego oraz materiałów dydaktycznych, organizowanie pokazów nowoczesnych technologii dla nauczycieli teoretycznej nauki zawodu i uczniów,  ufundowanie w miarę możliwości stypendiów dla najlepszych uczniów, współpracę ze szkołą w zakresie projektów edukacyjnych krajowych i międzynarodowych oraz oczywiście możliwość zatrudnienia po ukończeniu szkoły.

 

Czytany 138 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 15 styczeń 2018 19:44

Mini Kalendarz

Dzisiaj jest: Poniedziałek
19 Lutego 2018
Imieniny obchodzą
Arnold, Arnolf, Bądzisława, Gabin,
Henryk, Konrad, Konrada, Leoncjusz,
Manswet, Marceli

Do końca roku zostało 316 dni.
Szczęśliwe numerki: 33,6

 

Dyżury v2.13

Nasi Przyjaciele

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "ELMI" Michał Biłas, Jakub Biłas s. c.

"TOM-PLAST" Mazur M.,
Tszan T. sp. j.

Sanok Rubber Company S. A.

Jan Królicki

Kurs

Gościmy

Odwiedza nas 63 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie