Nabór 2018/2019

niedziela, 14 styczeń 2018 19:21

PIERWSZA UMOWA PATRONACKA PODPISANA!

W dniu 18 grudnia 2017 r. w siedzibie firmy ADR POLSKA S.A. w Zagórzu dyrektor naszej szkoły pani Jowita Nazarkiewicz podpisała umowę obejmującą patronatem firmy ADR klasę branżowej szkoły I stopnia  naszej szkoły o kierunku operator obrabiarek skrawających (w tym obrabiarek sterowanych numerycznie CNC), której otwarcie planowane jest od nowego roku szkolnego 2018/2019, po wcześniejszym uzyskaniu zgody Organu Prowadzącego.

Firma ADR POLSKA S.A.  jest przedsiębiorstwem z Grupy ADR S.A. zajmującym się głównie produkcją osi, półosi i zawieszeń do maszyn i przyczep. Firma  bardzo prężnie się rozwija i jest zaliczana do bardzo dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw z kapitałem zagranicznym powstałych w końcu XX wieku w Polsce. W swojej branży należy do czołówki europejskich producentów osi, półosi i zawieszeń dla rolnictwa oraz naczep drogowych.
            ADR współpracuje z wyższymi uczelniami uznanymi w skali międzynarodowej, z najlepszymi producentami pojazdów samochodowych oraz z najważniejszymi światowymi instytucjami normalizacyjnymi. Rozwój nowych produktów wynika z ustawicznych prac doświadczalnych nad nowymi rozwiązaniami technicznymi i z symulacji najbardziej krytycznych warunków pracy tych rozwiązań.

Dzięki podpisanej umowie patronackiej  uczniowie naszej szkoły uczący się w branżowej szkole I stopnia w zawodzie operator obrabiarek skrawających będą mieli możliwość praktycznej nauki zawodu na  bardzo zaawansowanym technologicznie, nowoczesnym sprzęcie firmy ADR. Ponadto, w ramach praktycznej nauki zawodu będą mogli brać udział w specjalistycznych szkoleniach organizowanych przez firmę ADR, otrzymają miesięczne wynagrodzenie w ramach praktyk (150-350 zł) a także będą mieli możliwość ukończenia bezpłatnie kursu spawacza oraz innych kursów, w zależności od potrzeb i oczekiwań firmy.

ADR deklaruje również wsparcie w postaci  wzbogacania bazy dydaktycznej naszej szkoły poprzez przekazywanie lub finansowanie zakupu sprzętu specjalistycznego oraz materiałów dydaktycznych, organizowanie pokazów nowoczesnych technologii dla nauczycieli teoretycznej nauki zawodu i uczniów,  ufundowanie w miarę możliwości stypendiów dla najlepszych uczniów, współpracę ze szkołą w zakresie projektów edukacyjnych krajowych i międzynarodowych oraz oczywiście możliwość zatrudnienia po ukończeniu szkoły.

Czytany 198 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 15 styczeń 2018 19:44

Dzisiaj jest: Piątek
20 Kwietnia 2018
Agnieszka, Amalia, Czesław, Czech,
Czechasz, Czechoń, Florencjusz,
Florenty, Nawoj, Sulpicjusz, Szymon,
Teodor

Nasi Przyjaciele

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "ELMI" Michał Biłas, Jakub Biłas s. c.

"TOM-PLAST" Mazur M.,
Tszan T. sp. j.

Sanok Rubber Company S. A.

Jan Królicki