Nabór 2018/2019

sobota, 13 styczeń 2018 16:47

FERIE Z TECHNIKĄ W "MECHANIKU" DLA GIMNAZJALISTÓW I UCZNIÓW KLAS SIÓDMYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Ferie z techniką w "Mechaniku" Ferie z techniką w "Mechaniku"

Kochasz klocki LEGO? Chcesz sam zbudować robota z LEGO i powalczyć nim na arenie? Chcesz pobawić się drukarką 3D i zobaczyć jakie ma możliwości? A może sam zaprojektujesz układ elektroniczny i zmontujesz go w dobrze wyposażonej pracowni, przy użyciu nowoczesnych narzędzi? Możesz spędzić dwa wyjątkowe tygodnie z profesjonalnym sprzętem i genialnymi nauczycielami przedmiotów zawodowych, w najstarszej szkole technicznej w Sanoku. Już wkrótce staniesz przed koniecznością wyboru szkoły ponadgimnazjalnej- więc zamiast siedzieć w domu, przed telewizorem lub bezproduktywnie na fejsie skorzystaj z naszej oferty. Kto wie? Może szkoła techniczna jest stworzona dla Ciebie? Tu łączymy naukę i pasję, pomagamy rozwinąć zainteresowania, by w przyszłości zdobyć wymarzoną pracę. Kto wie? Może Ty będziesz przyszłym finalistą olimpiady technicznej? To przepustka do świata wielkiej techniki i nauki.

Oferujemy udział w BEZPŁATNYCH zajęciach, które będą miały formę praktycznych warsztatów, uczestnicy będą mieli okazję, poprzez praktykę zrozumieć skomplikowane zagadnienia z informatyki elektroniki i mechaniki, poznać świat nowoczesnej techniki oraz rozwinąć swoje zdolności twórczego i kreatywnego myślenia.

Na zajęcia zapraszają doświadczeni i niezwykle lubiani przez młodzież nauczyciele Zespołu Szkół nr 2 w Sanoku - pan Bogdan Buczek, pan Marek Chimiak i pan Piotr Naumowicz.

Zapisy w sekretariacie szkoły od 15.01.2018 do 26.01.2018 pod numerem telefonu 13 46 53 951 lub osobiście. Liczba miejsc ograniczona.

Adres: Zespół Szkół nr 2 w Sanoku, ul. Stróżowska 15, 38-500 Sanok

TYDZIEŃ 1

"MODELOWANIE I DRUK 3D"

Zajęcia w poniedziałek i środę (29.01.2018 i 31.01.2018) godz. 9:00-12:00

- wprowadzenie do druku 3D

- przygotowanie plików do druku

- trzy sposoby na tworzenie modeli

- modelowanie bryłowe w programie INVENTOR

Zajęcia poprowadzi pan Marek Chimiak - nauczyciel przedmiotów zawodowych mechanicznych, samochodowych i teleinformatycznych w Zespole Szkół nr 2 w Sanoku, nagrodzony w 2016 r. Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze, dwukrotnie (2008 i 2017) Nagrodą Starosty Sanockiego oraz licznymi nagrodami dyrektora. Uczniowie ZS2 pod jego opieką z sukcesami uczestniczą w wielu konkursach i turniejach technicznych.

"PRAKTYCZNY KURS ELEKTRONIKI"

Zajęcia we wtorek i czwartek (30.01.2018 i 01.02.2018) godz. 9:00-13:00

- projektowanie płytek drukowych za pomocą programu TINA

- wykonywanie płytek drukowych

- lutowanie elementów elektronicznych

Na kursie uczestnik indywidualnie wykona prosty układ elektroniczny.

Zajęcia poprowadzi pan Piotr Naumowicz - nauczyciel przedmiotów zawodowych teleinformatycznych, elektrycznych, elektronicznych i mechanicznych w Zespole Szkół nr 2 w Sanoku, młody duch zespołu nauczycieli przedmiotów zawodowych w ZS2, przewodniczący zespołu nauczycieli przedmiotów zawodowych w mechaniku, nauczyciel z pasją, lubiany i ceniony przez uczniów. Uczniowie ZS2 pod jego opieką z sukcesami uczestniczą w wielu konkursach i turniejach technicznych.

TYDZIEŃ 2

"Konstruowanie i programowanie robotów LEGO MINDSTORMS EV3"

Zajęcia we wtorek i czwartek (06.02.2018 i 08.02.2018) godz. 9:00-10:30

-budowanie robotów i pojazdów z najnowszej generacji klocków Lego,

-kierowanie i sterowanie robotem za pomocą telefonu komórkowego,

-programowanie robota w języku programowania graficznego.

Każdy uczestnik pozna zasady konstruowania i sterowania robotem.

Zajęcia poprowadzi pan Bogdan Buczek - nauczyciel przedmiotów zawodowych teleinformatycznych, elektrycznych i elektronicznych w Zespole Szkół nr 2 w Sanoku, odznaczony w 2016 r. Medalem Komisji Edukacji Narodowej, nagrodzony Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej (2001), Nagrodą Kuratora Oświaty (1994), Nagrodą Starosty Sanockiego (2000) oraz licznymi nagrodami dyrektora. Uczniowie ZS2 pod jego opieką z sukcesami uczestniczą w wielu konkursach i turniejach technicznych.

Możesz zapisać się na wszystkie zajęcia lub wybrać te, które najbardziej Cię interesują.
ZAPRASZAMY DO MECHANIKA!!!

Czytany 496 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 15 styczeń 2018 18:54

Administrator serwisu.

Strona: www.zs2.sanok.pl

Dzisiaj jest: Piątek
20 Lipca 2018
Czesław, Czech, Czechasz, Czechoń,
Eliasz, Heliasz, Hieronim, Leon,
Małgorzata, Paweł, Sewera

Szczęśliwe numerki:

Nasi Przyjaciele

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "ELMI" Michał Biłas, Jakub Biłas s. c.

"TOM-PLAST" Mazur M.,
Tszan T. sp. j.

Sanok Rubber Company S. A.

Jan Królicki