III Wojewódzki Turniej Pojazdów Zasilanych Wodą 2018

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w III Wojewódzkim Turnieju Pojazdów Zasilanych Wodą, który odbędzie się 28 lutego 2018 roku w Zespole Szkół Nr 2 w Sanoku.

Na zgłoszenia czekamy do 15 lutego 2018 r.

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych na „Konkurs Wiedzy Technicznej dla Gimnazjalistów – III edycja", który odbędzie się 21 marca 2018 roku o godzinie 9.30 w Zespole Szkół Nr 2 w Sanoku, ul. Stróżowska 15 (MECHANIK).

niedziela, 03 grudzień 2017 11:41

"Biały Miś", "wyskubane brwi" i awans do Wielkiego Finału TMW 2017

Reprezentacja ZS2 na TMW 2017 Reprezentacja ZS2 na TMW 2017

2 grudnia w Kędzierzynie-Koźlu odbyły się eliminacje do VI Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych. W rywalizacji o wejście do Wielkiego Finału, który odbędzie się 9 grudnia w Piasecznie uczestniczyło 57 drużyn z rejonu południowej Polski.

• tmw1
  • tmw2
  • tmw3
  • tmw4
  • tmw5
  • tmw6

Mechanik reprezentowały trzy drużyny w składzie:

"Wicher": Jakub Cwenar, Michał Kocaj
"Łapacze wiatru": Mateusz Suwała, Bartosz Bukład
"Biały Miś": Paweł Kudła

Sukces?
Powiedzmy, że tak bo znaleźliśmy się w trójce najlepszych, ale emocje były tak ogromne, że przerzedziłem sobie brwi o jakieś 70%
Startowaliśmy na samym początku w kolejności: „Biały Miś", „Łapacze Wiatru" i „Wicher". Wyniki były bardzo obiecujące, ale za nami było jeszcze ponad 40 drużyn, więc wiele się jeszcze mogło wydarzyć.

No i wydarzyło się już na samym początku. „Biały Miś" (dawniej „Śmigło") z podniesionym w tym roku momentem bezwładności uzyskał moc 83 Watów i 798 obr/min , czyli o 7 Watów i o 20 obr/min więcej niż w roku ubiegłym i znalazł się na szczycie listy. Szczerze mówiąc, na „Misia" nikt już nie liczył –„przeszedł już na emeryturę", ale pomimo tego, prawie do końca eliminacji pozostał niezwyciężony.

Nasza „Wielka Nadzieja" – turbina "Wicher", sprawdziła się w kategorii prędkość obrotowa - osiągając 723 obr/min, pomogła „Misiowi" i odebrała punkty innym drużynom spychając je na dalsze pozycje.

Dobry wynik w kategorii prędkość obrotowa osiągnęła również turbina Bartka i Mateusza.
Wynik 486,5 obr/min może nie wygląda imponująco, ale przypomnę, że w 2015 roku drużyna „Śmigło" zakwalifikowała się finału osiągając prędkość 432 obr/min i 5,92 Wata.

Co dalej? Czy jedziemy z „Emerytem" na finał ogólnopolski? Musimy to przedyskutować – 4WD już mu nie pomoże...

Dziękuję Wam wszystkim za godne reprezentowanie szkoły i osiągnięte wyniki.

Czytany 165 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 05 grudzień 2017 13:25

Administrator serwisu.

Strona: www.zs2.sanok.pl

{gallery}1124{/gallery}

19 Lutego 2018
Arnold, Arnolf, Bądzisława, Gabin,
Henryk, Konrad, Konrada, Leoncjusz,
Manswet, Marceli

Nasi Przyjaciele

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "ELMI" Michał Biłas, Jakub Biłas s. c.

"TOM-PLAST" Mazur M.,
Tszan T. sp. j.

Sanok Rubber Company S. A.

Jan Królicki