III Wojewódzki Turniej Pojazdów Zasilanych Wodą 2018

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w III Wojewódzkim Turnieju Pojazdów Zasilanych Wodą, który odbędzie się 28 lutego 2018 roku w Zespole Szkół Nr 2 w Sanoku.

Na zgłoszenia czekamy do 15 lutego 2018 r.

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych na „Konkurs Wiedzy Technicznej dla Gimnazjalistów – III edycja", który odbędzie się 21 marca 2018 roku o godzinie 9.30 w Zespole Szkół Nr 2 w Sanoku, ul. Stróżowska 15 (MECHANIK).

poniedziałek, 23 październik 2017 14:13

„INTEMPO - Innovations in teaching mechatronics in automotive sector, practically oriented”

Napisał

Zespół Szkół Nr 2 „Mechanik" w Sanoku we współpracy z Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie serdecznie zapraszają na Konferencję warsztatową upowszechniającą rezultaty projektu „INTEMPO - Innovations in teaching mechatronics in automotive sector, practically oriented" realizowanego w ramach programu Erasmus+ Akcja 2. Współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk, w sektorze: KSZTAŁCENIE I SZKOLENIE ZAWODOWE, w latach 2016-2017. W projekcie uczestniczą szkoły oraz NGO z 6 krajów: Rumunia (beneficjent), Hiszpania, Niemcy, Włochy, Turcja i Polska. Ogólnym celem projektu jest wprowadzenie praktycznie zorientowanych innowacji w nauczaniu mechatroniki.
Konferencja odbędzie się 30.10.2017 r. (tj. poniedziałek), godz. 12.00-15.oo w Zespole Szkół Nr 2 w Sanoku, ul. Stróżowska 15.

Program konferencji: godz. 12.00 – 12:45

• Powitanie uczestników konferencji – Jowita Nazarkiewicz, Dyrektor naczelny szkoły
  • Przedstawienie ogólnych zasad programu Erasmus+ akcja KA 2 Partnerstwa Strategiczne – Elżbieta Komarnicka, konsultant Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie Oddział w Przemyślu
  • Prezentacja projektu „INTEMPO - Innovations in teaching mechatronics in automotive sector, practically oriented" – Bożena Chabros-Jaklik, wicedyrektor szkoły, koordynator projektu

godz. 12:45- 13.00
Przerwa kawowa

godz. 13:00 – 13:45
Prezentacja rezultatów projektu:

• przewodnika do nauczania mechatroniki (wytyczne programowe, zbiór metod, strategii, zasobów, które będą wykorzystywane przez nauczycieli podczas zajęć z uczniami)
  • strony internetowej projektu - Marek Chimiak, nauczyciel przedmiotów zawodowych, członek zespołu projektowego

Dyskusja

godz. 13:45-14:15
Przerwa obiadowa

godz. 14:15- 15:00
Prezentacja metod nauczania – uczenia się - warsztaty praktyczne:

• Wykorzystanie programowalnych klocków LEGO MINDSTORMS w procesie nauczania – Bogdan Buczek, nauczyciel przedmiotów zawodowych, członek zespołu projektowego
  • Podsumowanie konferencji

Udział w konferencji jest bezpłatny. Prosimy o zgłaszanie udziału do dnia 26.10.2017 r. najpóźniej do godz. 14.00 w sekretariacie szkoły, tel. 13 4653951, 604283587.

Z poważaniem
Jowita Nazarkiewicz, Dyrektor naczelny Zespołu Szkół Nr 2 w Sanoku Izabela Pyra, Dyrektor Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie

Czytany 227 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 23 październik 2017 14:34

Administrator serwisu.

Strona: www.zs2.sanok.pl

19 Lutego 2018
Arnold, Arnolf, Bądzisława, Gabin,
Henryk, Konrad, Konrada, Leoncjusz,
Manswet, Marceli

Nasi Przyjaciele

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "ELMI" Michał Biłas, Jakub Biłas s. c.

"TOM-PLAST" Mazur M.,
Tszan T. sp. j.

Sanok Rubber Company S. A.

Jan Królicki