czwartek, 12 październik 2017 01:15

Szkoleniowy wyjazd do Bułgarii - program "Hands on media literacy"

Rozpoczy
namy rekrutację na wyjazd szkoleniowy uczniów naszego Zespołu do Bułgarii w ramach projektu programu Erasmus+ Hands on Media Literacy (HOML) w dniach 29.01-03.01.2018r. Podstawowym wymogiem zakwalifikowania się na w/w wyjazd jest znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację.

Formularze rekrutacyjne będą dostępne w sekretariacie szkoły od poniedziałku 16 października 2017r.

Ostateczny termin składania wypełninych formularzy upływa 23.10.2017r.

W ramach tego wyjazdu planowana jest: seria szkoleń z zakresu nagrywania filmów, zakładania bloga/video bloga; warsztaty "Sztuka  i media", kurs informatyczny; wykład eksperta z Bulgaria New University o edukacji medianej, wizyta w studio telewizyjnym, wystawa multimedialna "Sofia w moich oczach" przygotowana przez uczestników projektu; uczestnictwo w wybranych lekcjach informatyki w szkole gospodarzy tj. 127 SOU Ivan Denkoglu w Sofii, a w czasie wolnym program kulturalny typowy dla regionu Sofii np. zwiedzanie parku technologicznego, wizyta w muzeum historycznym, galerii sztuki w Sofii, wycieczki do najpopularniejszych miejsc, międzynarodowy wieczór medialny.

Celem Projektu jest: rozwijanie i wprowadzanie innowacyjnych metod uczenia się i metodologii nauczania, szczególnie tych, które dostarczają kluczowych kompetencji i podstawowych umiejętności w zakresie edukacji medialnej, doskonalenie umiejętności językowych i posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną w nauce. Duży nacisk w projekcie kładziony jest na rozwijanie umiejętności "rozsądnego" korzystania z mediów oraz przeciwdziałanie uzależnieniom od mediów.

Czytany 24 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 17 październik 2017 09:29
mLip

14 listopada 2016r. o godz. 9.00 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnym etapie XLI Olimpiady Języka Angielskiego organizowanej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego z siedzibą w Poznaniu. Celem Olimpiady jest aktywizacja uczniów, by poprzez celowe zdobywanie wiadomości podnosili ogólny poziom swojej wiedzy, przygotowując się tym samym znacznie lepiej do samodzielnego studiowania.

Zawody są trójstopniowe i obejmują następujące etapy:

• I stopień – etap szkolny
  • II stopień – etap okręgowy (9 okręgów)
  • III stopień – etap centralny (tj. finał)
  •

Zawody I stopnia są realizowane w szkołach: przeprowadza je komisja szkolna lub wyznaczony przez dyrektora nauczyciel języka angielskiego. Stosowane przez Olimpiadę testy pisemne oceniają znajomość języka pod względem poprawności formalnej. Sprawność komunikatywna kandydatów jest jednym z elementów oceny na egzaminie ustnym w II i III etapie. Na etapie szkolnym test składa się z 7 zadań, podzielonych po połowie między gramatykę i słownictwo. Uczniowie piszą test w ciągu 60 minut i mogą zdobyć maksymalnie 60 punktów.

Zawody II stopnia organizowane są przez 9 Komitetów Okręgowych i odbywają jednocześnie się we wszystkich okręgach. Zakwalifikowanie uczestnika do udziału w zawodach II stopnia następuje po uzyskaniu ustalonego przez Komitet Główny minimum punktów w eliminacjach I stopnia. Zawody II stopnia składają się z eliminacji pisemnych oraz eliminacji ustnych.

Test II etapu składa się z dwóch testów gramatycznych (wielokrotnego wyboru i tłumaczeniowego), testu słownictwa (wstawianie słów w luki), testu czytania oraz globalnego testu luk (cloze test). Ostatnim składnikiem zestawu jest test wiadomości kulturowych (wielokrotny wybór), który dzieli się na część amerykańską i brytyjską. Uczniowie piszą test w ciągu 2,5 godzin.

Zawody centralne odbywają się w Poznaniu i są organizowane przez Komitet Główny, a przeprowadzane przez wyznaczoną przez niego Komisję Egzaminacyjną. Zawody III stopnia składają się z części pisemnej (testu) i ustnej. Uczniowie piszą test w ciągu 2,5 godzin łącznie z testem ze słuchu.

Wszyscy uczestnicy finału zdają następnego dnia egzamin ustny z praktycznej znajomości języka angielskiego, literatury angielskojęzycznej i wiedzy o krajach angielskiego obszaru językowego. Zakres materiału, obowiązującego podczas eliminacji ustnych zamieszczany jest na stronie internetowej Olimpiady.

Uchwałą Komitetu Głównego 20 uczestników, którzy uzyskali najlepsze wyniki otrzymuje tytuł i uprawnienia laureatów olimpiady. Pozostałe osoby uzyskują tytuł finalisty.

Uczestnicy finału Olimpiady mogą uzyskać następujące tytuły:

– laureaci to 20 najlepszych uczestników spośród finalistów

– finaliści to pozostali uczestnicy zawodów III stopnia, którzy przystąpili do tych zawodów

– wyróżnieni – osoby wyróżnione przez Komitet Główny za wyniki osiągnięte w czasie Olimpiady.

Laureaci Olimpiady otrzymują dyplomy laureata oraz nagrody, fundowane przez Organizatora, patronów honorowych i sponsorów Olimpiady.

Dzisiaj jest: Wtorek
17 Października 2017
Lucyna, Małgorzata, Marian, Sulisława,
Wiktor, Wiktoriusz

Nasi Przyjaciele

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "ELMI" Michał Biłas, Jakub Biłas s. c.

"TOM-PLAST" Mazur M.,
Tszan T. sp. j.

Sanok Rubber Company S. A.

Jan Królicki