Klasa mundurowa o profilu wojskowym
23-11-2018
czwartek, 30 marzec 2017 20:22

Wyniki konkursu MÓZG ROKU 2017 Wyróżniony

W czwartek 30 marca 2017 roku w Zespole Szkół Nr 2 w Sanoku (MECHANIKU) odbyła się druga edycja Konkursu Wiedzy Technicznej dla gimnazjalistów z zainteresowaniami technicznymi pod hasłem „MÓZG ROKU 2017”. Formuła konkursu była całkiem nowatorska, gdyż składała się z części testowej oraz ustnej/praktycznej, wymagających wiedzy z różnych dziedzin: informatyki, techniki samochodowej, mechaniki, języka angielskiego zawodowego, elektrotechniki, telekomunikacji oraz ochrony środowiska. Przybyli uczniowie wykazali dużą wiedzę techniczną i dowiedli szerokich zainteresowań, o czym świadczyły wyniki testu, którego pytania były w większości na poziomie szkoły średniej. Część praktyczna przebiegała w miłej atmosferze rywalizacji i nawet emocji, gdyż zawodnicy mieli swoich kibiców, a do finału dostali się uczniowie z wszystkich startujących gimnazjów.

Kolejną innowacją było wprowadzenie do konkursu elementów języka angielskiego technicznego. Ta część przeprowadzana była całkowicie w języku angielskim, gdzie uczniowie gimnazjów mieli za zadanie udzielić odpowiedzi na pytania wielokrotnego wyboru związane z różnymi branżami, między innymi technika samochodowego i teleinformatyka. Dla niezdecydowanych przewidziane były podpowiedzi w postaci pomocy audio-wizualnych. Gimnazjaliści w tej części wykazali się sporą wiedzą i znajomością zarówno języka angielskiego ogólnego jak i technicznego.

Zwycięzcą został uczeń Gimnazjum Nr 1 w Sanoku, Michał Chmura i otrzymał tytuł „MÓZG ROKU 2017”. Drugie miejsce przypadło uczniowi Gimnazjum Nr 4 w Sanoku, Dawidowi Głuszkiewiczowi, a trzecie miejsce – uczniowi Gimnazjum w Zagórzu, Jakubowi Pasztorowi. Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy, upominki oraz cenne nagrody główne.

Dziękujemy za pozytywną reakcję okolicznych gimnazjów i mamy nadzieję, że młodzież wyniosła ciekawe doświadczenia oraz miło spędziła czas, zwiedzając szkołę i jej atrakcje. Zwycięzcom gratulujemy, a na trzecią edycję konkursu zapraszamy już za rok - Organizatorzy.

• anglista
  • kierownik_techniczny