Technik teleinformatyk

Kierunki kształcenia

Reforma edukacji

środa, 02 marzec 2011 16:52

Technik teleinformatyk

Napisał 

Technik teleinformatyk

 

Teleinformatyk należy do grupy zawodów branży IT (informatyka i telekomunikacja).

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z transmisją danych i Internetem. Zajmuje się

Budową sieci teleinformatycznych, oraz diagnozowaniem komputerów.

Główne zadania teleinformatyka:

- montuje komputery, instaluje w nich systemy operacyjne i oprogramowanie;

- diagnozuje stan techniczny komputerów oraz dokonuje ich naprawy i modernizacji;
- projektuje, buduje i uruchamia sieci komputerowe dla małych i średnich przedsiębiorstw
/LAN / MAN / WAN/, instaluje oprogramowania sieciowe na serwerach; podłącza sieci lokalne do Internetu;
- dba o bezpieczeństwo informacji w sieciach komputerowych oraz ochrania przed zawirusowaniem komputerów i sieci, wdraża zabezpieczenia sieciowe w oparciu o systemy kontroli dostępu, systemy firewall, systemy szyfrowania i systemy budowy wirtualnych sieci prywatnych VPN;
- montuje łącza teletransmisyjne oraz podzespoły i urządzenia wchodzące w skład sieci teleinformatycznej (hosty, serwery, routery, switche itp.);
- projektuje, buduje i uruchamia sieci telefoniczne;

- projektuje, buduje i uruchamia internetowe sieci telefoniczne VoIP;
- instaluje oprogramowania i uruchamia centrale telefoniczne, telefony komórkowe, telefony ISDN, telefony VoIP; prowadzi ich naprawę lub modernizację;
- weryfikuje produkty i usługi pod względem oceny zgodności CE i spełniania wymagań dyrektyw.

 

Uczniowie na kierunku technik teleinformatyk mogą bezpłatnie brać udział w kursach w ramach Akademii CISCO.

Obecnie oferowane są następujące kursy i programy:

1. Szkolenie "Get Connected" wprowadza do technologii informacyjnej, m.in. podstawy budowy komputera, pliki, katalogi, internet, media społecznościowe. Kurs jest dostępny tylko w języku angielskim.

2. "Cybersecurity Essentials" - rozwija fundamentalne zrozumienie cybernetycznego bezpieczeństwa, jak również odnosi się do informacji bezpieczeństwa sieci. "Introduction to Cybersecurity" - kursu bada szeroką tematykę bezpieczeństwa cybernetycznego. Dzięki testom i quizom uzyskać można natychmiastową informację zwrotną na temat swojej pracy. Wersja dostępna w języku angielskim.

3. Szkolenie "Intro to IoT" - zawiera przegląd podstawowych pojęć i wyzwań związanych z transformacją cyfrową. Kurs analizuje ewolucję w Internecie oraz w jaki sposób łączy ludzi, procesy, dane i rzeczy które przekształcają każdą branżę. Wprowadzenie do Internetu rzeczy. Wersja dostępna w języku angielskim.

4. Szkolenie "Linux" jest seria kilku kursów dla początkujących administratorów systemu Linux. Wersja dostępna w języku angielskim.

5. Szkolenie "CPA C ++" to podstawy programowania, które uzupełnia umiejętności IT. Szkolenie kończy się certyfikatem "Programista C ++ CertifiedAssociate certyfikacji (CPA)"

6. Kurs "IT Essentials" – świetnie wpisuje się w kwalifikację E13: dostarcza podstawowych umiejętności związanych ze sprzętem i oprogramowaniem komputerów potrzebnych, aby spełnić rosnące wymagania profesjonalistów IT. Kurs w języku polskim przygotowuje do uzyskania certyfikatu CompTIA A+, który potwierdza zdobytą wiedzę i skutecznie pomaga wyróżnić się spośród innych kandydatów na rynku. Kurs jest także podstawą dla innych, bardziej zaawansowanych, kursów sieciowych jak: CCNA, CCNP.

7. Szkolenie "CCNA Routing and Switching" – świetnie wpisuje się w kwalifikację E16: przeznaczone jest dla osób, które poszukują pracy w branży informatycznej i telekomunikacyjnej (ICT) oraz osób pasjonujących się dziedziną sieci komputerowych. Nie wymagana jest wiedza z zakresu sieci, przygotowuje do zdawania certyfikatu Cisco Certified Networking Associate (CCNA). Certyfikat CCNA to międzynarodowy dokument potwierdzający umiejętności zawodowe. Certyfikat honorowany jest na całym świecie, potwierdza wysoki poziom wiedzy oraz znajomość rozwiązań technologicznych firmy Cisco Systems.

Uczestnictwo w kursach potwierdzone jest odpowiednim certyfikatem, po zdaniu egzaminu kończącego. Część kursów realizowana jest w języku angielskim, co doskonale wpisuje się w zagadnienia zawodowe z tego języka.

Czytany 11455 razy Ostatnio zmieniany środa, 28 czerwiec 2017 19:40
Administrator

Administrator serwisu.

Strona: www.zs2.sanok.pl

Mini Kalendarz

Dzisiaj jest: Wtorek
17 Października 2017
Imieniny obchodzą
Lucyna, Małgorzata, Marian, Sulisława,
Wiktor, Wiktoriusz

Do końca roku zostało 76 dni.
Szczęśliwe numerki: 30,35

 

Dyżury v2.13

Nasi Przyjaciele

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "ELMI" Michał Biłas, Jakub Biłas s. c.

"TOM-PLAST" Mazur M.,
Tszan T. sp. j.

Sanok Rubber Company S. A.

Jan Królicki

Kurs

Gościmy

Odwiedza nas 77 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie