EFS

Kierunki kształcenia

Mechanik pojazdów samochodowych
Operator obrabiarek skrawających
Technik pojazdów samochodowych
Technik teleinformatyk
Technik ochrony środowiska
Technik mechanik
Technik automatyk
Technik elektronik
Technik spawalnictwa
Prev
02-03-2011
17-12-2017
02-03-2011
02-03-2011
24-03-2014
02-03-2011
07-11-2018
31-10-2018
30-01-2020
Next

bip

Błąd
 • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 65
sobota, 14 wrzesień 2013 13:07

Projekt "PODKARPACIE STAWIA NA ZAWODOWCÓW" - staże wakacyjne

Napisane przez 

 

Zespół Szkół Nr 2 w Sanoku od wiosny tego roku bierze udział w Projekcie pod nazwą "Podkarpacie stawia na zawodowców", nr WND-POKL.09.02.00-18-001/12, realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013, Działanie 9.2.: Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.

 

Projekt realizowany jest w całym województwie przez Samorząd Województwa Podkarpackiego za pośrednictwem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie.

W Powiecie Sanockim bierze w nim udział pięć zespołów szkół zawodowych.

 

W "MECHANIKU", od momentu przystąpienia Powiatu Sanockiego do Projektu, zorganizowano staże wakacyjne dla 29 uczniów naszej Szkoły. Staże odbywały się w zakładach pracy, pod nadzorem wyznaczonych przez pracodawców opiekunów. Staże miały na celu przede wszystkim praktyczne kształcenie przyszłych techników w rzeczywistych warunkach zakładu pracy.

 

W trakcie staży uczniowie poznali rozwiązania techniczne i organizacyjne stosowane w praktyce w zakładach pracy, rozwinęli umiejętności posługiwania się narzędziami pracy, zdobyli doświadczenia związane z funkcjonowaniem w grupie pracowników oraz w obsłudze klienta.

 

Staże odbywały się w następujących przedsiębiorstwach:

 

 • FUH "ST PLUS", ul. Krakowska 190, 38-500 Sanok - dla 4 techników pojazdów samochodowych;
 • PHU "WulkaneX" Krzysztof Stapiński, zakład w Sanoku, ul. Krakowska 194, 38-500 Sanok - dla 6 techników pojazdów samochodowych;
 • PW "PROFIL" Wiesław Kijowski, ul. Okulickiego 8, 38-500 Sanok - dla 6 techników mechaników;
 • SZPG "STOMIL Sanok" S.A., ul. Reymonta 19, 38-500 Sanok, Zakład Z-3 - dla 3 techników elektroników;
 • GALILEO Komputery Maciej Mazur, ul. Orzeszkowej 1, 38-500 Sanok - dla 2 techników teleinformatyków;
 • AGENDA 2000 Jakub Gruszecki, ul. Jagiellońska 14, 38-500 Sanok - dla 2 techników teleinformatyków;
 • "ELTEL Networks" S. A., Oddział w Sanoku, ul. Daszyńskiego 27, 38-500 Sanok - dla 3 techników telekomunikacji;
 • ZUH "MEGASERVICE" Robert Ren, Christine Ren s.c., ul. 1000-lecia 83, 38-500 Sanok - dla 4 mechaników i elektromechaników pojazdów samochodowych.

 

Po zakończeniu staży uczniowie zostali zapytani, czy czas spędzony u pracodawców był dla nich korzystny. Wszyscy wyrażali się pozytywnie. Stwierdzali, że nauczyli się czegoś przydatnego, zdobyli doświadczenia zawodowe, zarobili pieniądze.

 

O uczestnikach staży pozytywnie wyrażali się pracodawcy. Nasi uczniowie byli chwaleni za chęci do pracy i nauki, kulturę osobistą, wiedzę. Pracodawcy zadeklarowali chęć współpracy w przyszłości przy organizacji staży.

 

Należy wspomnieć, że wszyscy pracodawcy orzekali, iż rynek pracy jest ubogi w fachowców posiadających konkretną wiedzę i umiejętności w swoich zawodach. Dawali do zrozumienia, że chętnie widzieli by u siebie ludzi, którzy faktycznie umieją wykonywać pracę w swoich zawodach i specjalnościach.

 

O Projekcie.

 

Głównym celem projektu jest modernizacja oraz podniesienie jakości kształcenia zawodowego w szkołach zawodowych województwa podkarpackiego. Dzięki dofinansowaniu w ramach PO KL, szkoły mają szansę na dostosowanie oferty kształcenia do potrzeb regionalnego i lokalnego rynku pracy, zmodernizowanie warunków kształcenia, wzmocnienie współpracy pomiędzy szkołami zawodowymi oraz pracodawcami, czy stworzenie efektywnego systemu doradztwa edukacyjno-zawodowego.

 

Wsparcie kształcenia zawodowego odbywa się wielokierunkowo m. in. poprzez:

 

 • organizację praktyk i staży dla min 12,5 tys. osób,
 • objęcie wsparciem w postaci zajęć pozalekcyjnych i kursów zawodowych ponad 14 tys. uczniów/uczennic,
 • utworzenie 240 nowych lub zmodernizowanie istniejących pracowni kształcenia zawodowego,
 • nawiązanie współpracy 160 szkół i placówek doskonalenia zawodowego z przedsiębiorstwami,
 • opracowanie 130 programów nauczania we współpracy z pracodawcami,
 • wdrożenie w 34 szkołach programów nauczania opracowanych w projekcie innowacyjnym dla kierunków: technik informatyk, technik elektronik, technik mechanik i technik mechatronik,
 • stworzenie 80 pracowni doradztwa edukacyjno-zawodowego (w każdym zespole szkół biorącym udział w projekcie),
 • organizację studiów podyplomowych z zakresu doradztwa zawodowego dla 100 nauczycieli (pracujących w każdym zespole szkół biorącym udział w projekcie),
 • utworzenie 20 nowych kierunków kształcenia w szkołach na potrzeby rynku pracy.

 

W zespole Szkół Nr 2 w Sanoku aktualnie trwa nabór na kursy zawodowe:

 • matematyka techniczna;
 • język zawodowy techniczny;
 • systemy telekomunikacyjne;
 • układy cyfrowe;
 • programowanie sterowników;
 • programowanie robotów;
 • wykonywanie płytek drukowanych układów scalonych;

 

Naborem objęte są klasy Technikum Nr 2 i Zasadniczej Szkoły Zawodowej (tylko płytki drukowane). Kursy prowadzone będą przez nauczycieli naszej Szkoły. W pierwszej kolejności wsparciem zostaną objęte klasy najstarsze programowo, następnie niższe. zajęcia realizowane będą do końca roku szkolnego 2013/14. Informacji udzielają matematycy i angliści oraz nauczyciele przedmiotów zawodowych: pan Bogdan Buczek, pan Marek Chimiak, pan Piotr Naumowicz.

 

Zainteresowani muszą wypełnić deklarację zgłoszeniową (za osoby niepełnoletnie oświadczenie woli składają rodzice) i zawrzeć umowę. Osobą odpowiedzialną za formalną stronę Projektu jest szkolny koordynator Jerzy Patronik (kierownik gospodarczy, nauczyciel; pok. nr 2).

 

Zapraszamy.

Czytany 12998 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 17 październik 2013 07:29

Mini Kalendarz

Dzisiaj jest: Sobota
27 Listopada 2021
Imieniny obchodzą
Damazy, Dominik, Leonard, Maksymilian,
Oda, Stojgniew, Walery, Wirgiliusz

Do końca roku zostało 35 dni.
Szczęśliwe numerki: Nie losujemy

 

 

power

podkarpackie

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 69 gości oraz 0 użytkowników.