Klasa mundurowa o profilu wojskowym
23-11-2018
piątek, 14 grudzień 2018 09:27

MARATON PISANIA LISTÓW - PODSUMOWANIE

DZIĘKUJEMY!!!

NAPISALIŚMY 252 LISTY!!!

W tym roku pisaliśmy w obronie:

1. Geraldine Chacón - PRZEŚLADOWANA ZA WSPIERANIE MŁODYCH LUDZI (Wenezuela) - 24 listy

2. Vitalina Koval - ZAATAKOWANA ZA WSPIERANIE PRAW OSÓB LGBTI (Ukraina) - 28 listów

3. Nonhle Mbuthuma -PRZEŚLADOWANA ZA OBRONĘ ZIEMI JEJ PRZODKÓW (Republika Południowej Afryki) -55 listów

4. Nawal Benaissa - PRZEŚLADOWANA ZA DOMAGANIE SIĘ LEPSZEGO ŻYCIA (Maroko) - 18 listów

5. Gulzar Duishenova - WALCZY O PRAWA NIEPEŁNOSPRAWNYCH OSÓB (Kirgistan) - 43 listy

6. Sengwer Indigenous People – BRUTALNIE WYRZUCENI Z ZIEMI SWOICH PRZODKÓW (Kenia) -  69 listów

7. Atena Daemi - UWIĘZIONA ZA WYPOWIADANIE SIĘ PRZECIWKO KARZE ŚMIERCI (Iran) - 24 listy

8. Pavitri Manjhi - NĘKANA ZA PRZECIWSTAWIENIE SIĘ WIELKIM KORPORACJOM (Indie) - 33 listy

9. Marielle Franco - ZABITA ZA NIEUSTRASZONĄ WALKĘ O PRAWA INNYCH (Brazylia) - 27 listów

Każdy list jest wyrazem wsparcia dla pokrzywdzonych, bezprawnie więzionych, torturowanych, dla rodzin zamordowanych obrońców praw człowieka. Takie wsparcie jest bezcenne. Nasze zaangażowanie może wpłynąć na rządy państw, w których nie przestrzega się praw człowieka i przyczynić się do zmiany obowiązującego prawa. Pamiętajcie o tym i śledźcie także inne akcje na stronie amnesty.org.pl.

środa, 12 grudzień 2018 19:45

Kultura ma moc.

Stowarzyszenie Przyjazny MECHANIK w ramach Projektu Rozwiń Skrzydła finansowanego przez FUNDACJĘ SANTANDER BANK POLSKA dnia 4 grudnia 2018 roku zorganizowało wyjazd młodzieży do teatru Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Dla niektórych z nas było to pierwsze zetknięcie się ze sztuką teatralną i od razu ambitnie „Trzy siostry” sztuka autorstwa A. Czechowa. Wyjazd okazał się sporym przedsięwzięciem. Bo do teatru to wyzwanie z zakresu estetyki i form savoir vivre’u. Po raz kolejny okazało się, że młodzież naszej szkoły ze swobodą i taktem potrafi poruszać się po zdradliwych meandrach sztuki i jest przygotowana do uczestnictwa w kulturze, którą określa się mianem „wysokiej”. Spektakl okazał się być interesujący, a oprawa, nastrój i atmosfera rozbudziła w nas ochotę na kolejne spektakle teatralne.

M. Michenko

Paweł Konopelski, uczeń klasy 4CT uzyskał stypendium Zarządu Województwa Podkarpackiego w ramach projektuWsparcie stypendialne uczniów ponadgimnazjalnych szkół zawodowych – rok szkolny 2018/2019r”. Projekt skierowany jest do uczniów uzdolnionych w zakresie przedmiotów zawodowych i ma na celu indywidualizację procesu nauczania poprzez wsparcie stypendialne  uczniów kształcących się w ponadgimnazjalnych szkołach zawodowych i osiągających wysokie wyniki z przedmiotów zawodowych. Projekt zakłada rozwijanie indywidualnego podejścia do ucznia poprzez opracowanie Indywidualnych Planów Rozwoju edukacyjnego (IPR), którego realizacja odbywa się pod opieką dydaktyczną nauczyciela.

Stypendium przyznawane jest na okres 10 miesięcy (od 1 września 2018 r. do 30 czerwca 2019 r.) w wysokości 400,00 zł/m-c dla każdego stypendysty i stypendystki.

Pawłowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych.

piątek, 07 grudzień 2018 18:18

czwartek, 06 grudzień 2018 22:48

Turniej piłki siatkowej

Napisał

W dniu 05 grudnia w naszej szkole odbył się kolejny już międzyklasowy turniej w piłce siatkowej. Jak zawsze frekwencja dopisała i młodzież w atmosferze sportowej rywalizacji mogła sprawdzić swoje umiejętności w tej pięknej dyscyplinie sportu.

W turnieju wzięło udział 8 zespołów, rozegrano 14 spotkań a kibice mogli oglądać wspaniałe akcje obronne i efektowne atak. Turniej był bardzo zacięty i wyrównany, zwycięzcą została klasa 4CT, która w meczu finałowym pokonała zespół klasy 4MO. Cieszy fakt, że niektóre zespoły wystawiły w tym turnieju składy mieszane. Brawo dla dziewczyn za odwagę i postawę na boisku. Szansa na rewanż już na wiosnę, a teraz jest czas aby na zajęciach W-F doszlifować swoje umiejętności techniczne i zadbać o kondycję.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

I miejsce – 4CT

II miejsce – 4MO

III miejsce – 3MO

IV miejsce – 1CO

V miejsce – 3CT i 2CE

VI miejsce – 2CM i 1TO

Organizatorką turnieju i jednocześnie sędzią głównym była sorka Izabela Łożańska.

• psi1
  • psi2
  • psi3
poniedziałek, 03 grudzień 2018 18:43

Mechanik w BWA- ciąg dalszy

Jak już pisaliśmy w bieżącym roku szkolnym Stowarzyszenie Przyjazny Mechanik dzięki Santander Bank Polska  S.A. Sanok realizuje projekt „Rozwiń Skrzydła”. Projekt umożliwił młodzieży uczestnictwo  w różnorodnych formach i przedsięwzięciach z dziedziny kultury. Grupa uczniów wzięła udział w warsztatach teatralnych oraz zajeciach plastycznych w sanockim BWA.  Tym razem młodzież poznała różne techniki dekorowania kubków, koszulek oraz wykonywania ozdób świątecznych. Podczas warsztatów panowała miła atmosfera i towarzyszyło nam wiele pozytywnych emocji.

sobota, 01 grudzień 2018 14:00

Oficjalna lista finalistów

Napisał

Dziś 1 grudnia na stronie http:// turniejmaszyn.pl pojawiły się oficjalne wyniki kwalifikacji do VII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych. W bieżącym roku o wejście do finału walczyło 174 drużyn z całej Polski.
Miło poinformować, że w grupie 26 najlepszych drużyn znalazła się drużyna z Mechanika. Wielki finał już 9 grudnia w Piasecznie.

Dzisiaj jest: Niedziela
16 Grudnia 2018
Adelajda, Ado, Albina, Alina, Ananiasz,
Bean, Zdzisława

Szczęśliwe numerki: Nie losujemy

Klasy patronackie

domet

P.P.U.H. DO-MET | ul. Korczaka 9, 38-500 Sanok

adr

ADR Polska S.A.

ul. Bieszczadzka 5, 38-540 Zagórz

Odwiedza nas 94 gości oraz 1 użytkownik.

• barbaraw