Nabór 2018/2019

czwartek, 19 kwiecień 2018 11:44

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI W MECHANIKU

23 kwietnia (poniedziałek) obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji biblioteka szkolna ZAPRASZA wszystkich uczniów i pracowników szkoły na bicie rekordu czytania książek. Ustanowienie rekordu czytania książek w jednym momencie to akcja masowego czytania, która ma na celu promowanie czytelnictwa i bibliotek szkolnych.

Zasady są bardzo proste:  zbieramy się o 10.30 w bibliotece i jednocześnie wszyscy czytamy wybraną przez siebie książkę. Akcja ma za zadanie przekonać uczniów, że czytanie nie jest reliktem przeszłości ani czynnością niemodną, wstydliwą, a wręcz odwrotnie - ponieważ jednoczy mądrych, inteligentnych ludzi.

Będzie można również zagłosować na książkę, którą warto polecić rówieśnikowi.

Pokażmy wszystkim, że młodzież potrafi i chce czytać!

Zapraszamy wszystkich do włączenia się w akcję!

Drodzy Gimnazjaliści! Macie problem z wyborem szkoły, zawodu? Macie obawy, czy szkoła techniczna jest dla Was? Czy poradzicie sobie z nauką przedmiotów zawodowych? Ciekawi Was, jak wyglądają zajęcia z teleinformatyki, a może chcecie poeksperymentować w nowoczesnym laboratorium ochrony środowiska? Zespół Szkół Nr 2 w Sanoku serdecznie zaprasza , abyście przekonali się na własnej skórze,  jak wygląda w praktyce nauka zawodu technik teleinformatyk i technik ochrony środowiska. Zobaczycie również, dlaczego warto wziąć udział w  organizowanych przez szkołę zagranicznych praktykach zawodowych w ramach programu ERASMUS+.

W dniu 21 kwietnia 2018 r. w godzinach od 10:00 do 11:00 czekają na Was bardzo lubiani przez młodzież  nauczyciele przedmiotów zawodowych,  którzy pokażą, wytłumaczą i odkryją sekrety tych dwóch zawodów przyszłości.  Udział w zajęciach jest bezpłatny, a każdy z uczestników otrzyma atrakcyjne gadżety (powerbanki, kubki termiczne, itp.).

W programie do wyboru:

1. Zajęcia pokazowe- technik ochrony środowiska- 21 kwietnia 2018 r. (sobota), godz. 10:00-11:00-sala 37

2. Zajęcia pokazowe- technik teleinformatyk- 21 kwietnia 2018 r. (sobota), godz. 10:00-11:00- sala 257

3. Prezentacja rezultatów projektów Erasmus  +

Zapisy w sekretariacie  Zespołu Szkół Nr 2 w Sanoku, ul. Stróżowska 15, 38-500 Sanok, tel. 134653951, do 19 kwietnia 2018 r. (czwartek). Ilość miejsc ograniczona.

czwartek, 12 kwiecień 2018 09:06

WYWIADÓWKA

W dniu 17.04.2018 (wtorek) o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie wychowawców klas  z rodzicami. Przed zebraniem w klasach, o godz. 16:30, w sali 18 odbędzie się zebranie Rady Rodziców.

PRZYDZIAŁ SAL

M. Warnecka

4mo

E.Bień

Kronikarskim zwyczajem odnotowuję, że „Mechanik” zajął 2 miejsce w zorganizowanym 25 marca 2018 r., przez Muzeum Budownictwa Ludowego i Powiat Sanocki konkursie na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Jury w składzie – Danuta Blin – Olbert i Elżbieta Kwiatkowska – Nawrocka oceniało palmy w dwóch kategoriach – „Najpiękniejsza Wielkanocna palma Tradycyjna” i „Najpiękniejsza Wielkanocna Palma współczesna’. Wyprzedziło nas tylko I LO z Sanoka, któremu serdecznie gratulujemy.

Zwycięskie szkoły otrzymały atrakcyjne nagrody finansowe.

Za olbrzymi wkład pracy w przygotowanie palmy podziękowania składamy paniom – Magdalenie Kosturskiej i Sabinie Mokrzyckiej.

sobota, 31 marzec 2018 12:39

MECHANIK OTWARTY!

Delegacja 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w pełnym umundurowaniu i ze sprzętem bojowym, reprezentant sanockiej WKU, przedstawiciele firm ADR Polska S.A i DOMET, którzy objęli swym patronatem klasę technika mechanika i operatora obrabiarek skrawających w szkole branżowej, pokazy w laboratorium ochrony środowiska, pokaz programowania robotów z klocków LEGO, spotkanie z profesjonalnym doradcą zawodowym to tylko kilka atrakcji, które czekały na uczniów okolicznych gimnazjów w ramach Dnia Otwartego szkoły. Młodzież Zespołu Szkół Nr 2 w Sanoku z dumą prezentowała nie tylko bazę dydaktyczną lecz również osiągnięcia szkoły. A było się czym pochwalić: dwa nowoczesne laboratoria dla techników ochrony środowiska, nowoczesny sprzęt do diagnostyki dla techników pojazdów samochodowych, spawarka do światłowodów dla techników teleinformatyków, drukarki 3D, zestawy do samodzielnego programowania LEGO MINDSTORMS EV3- to najnowszy sprzęt wykorzystywany na zajęciach. Sporym zainteresowaniem cieszył się również pokaz z wyjazdów na zagraniczne praktyki, kursy i staże w ramach projektów ERASMUS+, w których szkoła się specjalizuje oraz projektów RPO realizowanych przez Powiat Sanocki oraz programu POWER. Integralną częścią szkoły jest Internat, który zapewniał wszystkich, że nie tylko „daje dach nad głową” ale jest też miejscem i do nauki i dobrej zabawy.

Jednak stara zasada „za mundurem panny sznurem” sprawiła, że stanowiska „wojskowych” były najbardziej oblegane przez zaproszonych gimnazjalistów. A wszystko to w ramach planowanej, po uzyskaniu zgody Organu Prowadzącego, od nowego roku szkolnego innowacji w nauczaniu dla uczniów klas technicznych „Edukacja dla bezpieczeństwa z elementami wiedzy o wojsku- klasa mundurowa o profilu wojskowym” polegającej na przygotowaniu wojskowym. W działaniach szkołę wspierać będzie 5 Batalion Strzelców Podhalańskich z Przemyśla oraz Wojskowa Komenda Uzupełnień w Sanoku.

Więcej w materiale zdjęciowym…

• do1
  • do9

piątek, 30 marzec 2018 14:38

WESOŁYCH ŚWIĄT!

Wszystkim Przyjaciołom MECHANIKA zdrowych, wesołych i pogodnych Świąt Wielkanocnych życzą Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy Niepedagogiczni Szkoły i Uczniowie.

Dzisiaj jest: Piątek
20 Kwietnia 2018
Agnieszka, Amalia, Czesław, Czech,
Czechasz, Czechoń, Florencjusz,
Florenty, Nawoj, Sulpicjusz, Szymon,
Teodor

Nasi Przyjaciele

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "ELMI" Michał Biłas, Jakub Biłas s. c.

"TOM-PLAST" Mazur M.,
Tszan T. sp. j.

Sanok Rubber Company S. A.

Jan Królicki